Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcban élők! Melyik kantonba...

Svájcban élők! Melyik kantonban élsz?

Figyelt kérdés

Nyilván nem bírom mind a 26 kantont leírni, ezért csak azokat írom ahol általában a legtöbb magyarul tudó szokott lenni, ha nem szerepel, akkor külön kommentben írd meg melyik


A kérdés értelemszerűen azokra vonatkozik, akik Svájcban élnek.



2023. nov. 6. 23:45
A kérdező szavazást indított:
Zürich (ZH)
Sankt Gallen (SG)
Aargau (AG)
Bern (BE)
Thurgau (TG)
Zug (ZG)
Basellandschaft (BL)
Solothurn (SO)
Basel-Stadt (BS)
Egyéb, leírom kommentben
19 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Zugiak!

Mennyit fizettek havonta albérletre?


Zürichiek és zugiak, amennyiben egyedülálló férfiak vagytok!

Mennyi ideig tartott ott albérletet találni?

nov. 8. 01:34
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a legtöbb magyar Argauban el. Alberlet, olyan nincs Svajcban, csak berles, vagyis Miete, vagy WG, Wohngemeinschaft, de az is Miete. Zugban kb. 2000 CHF egy ketszobas lakas berlese. Csak akkor adjak ki, ha van munkaszerzödesed.
nov. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2


Szerinted egyedülálló férfiként ZH kantonban mennyire könnyű munkaszerződéssel Miete-t találni? (Elsősorban szobát)

Mert én eredetileg ott kerestem, de ott egy csomó helyen, ami megfizethető volt, azoknál kikötés volt, hogy csak nőknek adják ki.

Így sajnos ilyen "futottak még" kantonokba kerültem.

nov. 10. 06:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A brutto fizetesed 1/3-at nem lepheti tul a Mietpreis. Ezt nezik. Ami olcso, arra sok a jelentkezö, igy valogathatnak a berbeadok. Elsösorban azokat reszesitik elönyben, akik nemetül jol tudnak kommunikalni, es nem dohanyoznak. Valamint egy stabil, jo allasuk van. A draga lakasoknal pedig van eselyed, mert azokra kevesebben jelentkeznek.


"futottak még" kantonok- ezt nem ertem, mit jelent.


Ahol olcsobban talasz lakast- Kanton Thurgau, Appenzell es Argau. Zürich draga, Zug meg sokkal dragabb, az egy elit Kanton.

nov. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4


Nekem a nyelv sosem volt gond, dohányozni sem dohányzok. De az ellen nem igazán tudok mit kezdeni ha feltétel, hogy nőnek adják csak ki.


A "futottak még" kantonokat azokra értem, ahol érezhetőbben jóval kevesebb pénzt tudsz megkeresni (és félretenni is) mint ZH-ZG kantonokban. Tipikusan ilyen a francia rész, illetve a német részen belül GR, UR, GL, SO és BE kanton nagy része is.

nov. 10. 18:24
 6/14 anonim ***** válasza:

Zugban pl jóval kevesebb az adó, mint Zürichben, úgyhogy ha ez is szpont érdemes inkább oda menni.


Zürichben amit nekünk mondtak, hogy költözzünk át ZH Oerlikonba, mert ott is kevesebb, mint ahol mi élünk (Dietikon) :D

nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

Itt lehet lakashirdetest talalni: homegate.ch vagy comparis.ch.


Bar Kanton Zürichben es Zugban többet lehet keresni, de az ado is magasabb, es a lakasok berleti is. A Kantonokon belül is különbözö az adokulcs, minel többen több penzt keresnek egy Gemeindeban, annal kevesebb az ado. Pl. Kanton Zürich- a Goldküste (A Zürichsee oldala, ahol Tina Turner is elt) sokkal-sokkal dragabb, mint pl. Schlieren, viszont az ado is joval alacsonyabb. Vagyis kb. kiegyenlitödik.

Svajc legdragabb varosa egyebkent Genf.

En Zürich agglomeraciot ajanlom, Zürich varost semmikeppen. A vonat szuperul müködik egesz Svajcban, az emberek ugy közlekednek a vonattal, mint Bp-en a villamossal.

nov. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7


Egyetértek veled.

Ha sikerült volna szobát találnom, akkor én is oda mentem volna eredetileg.

nov. 11. 07:46
 9/14 anonim ***** válasza:
Szoba? Nem lakast keresel? Most merre laksz? Ha csak szobat keresel, akkor a WG (Wohngemeinschaft) alatt keress. Ott több berlö lakik egy lakasban.
nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9


Mindig WG-ben laktam, meg olyat is kerestem. A lakás az nekem hosszútávú terv, amikor majd lesz több pénzem.

nov. 11. 19:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!