Kezdőoldal » Utazás » Európa » ÍRORSZÁGOT miért ajánlanád...

ÍRORSZÁGOT miért ajánlanád költözés tekintetében? Vagy mások miért ajánlják még most is (a lakhatási árak elszállásának ellenére)? Miben nyújt többet pl. Magyarország nyugati megyéitől? Mik az egyértelmű szempontok? Mik a kevésbé magától értetődőek?

Figyelt kérdés

Amiket én eddig olvastam azok a következőek:


▪︎ Egyéni vállalkozóként is (nyilván idővel leszel az csupán), vagy alkalmazottként is magasabb fizetések (illetve, ha alkalmazott vagy létezik olyan fogalom, hogy béremelés).


▪︎ Némileg befogadóbbak az ottaniak, nincs az az alaptalan ellenségeskedés, lenézés, mint hazánkban (nyilvánvalóan akkor, ha te is emberként viselkedsz velük és nem csapsz ramazurikat, nem adod a magyar indokolatlan gőg-öt).


▪︎ Biztonság! Ha olyan házad van, ami nem egy város, vagy falu közepén van, hanem annak a legszélén (amolyan tanyasi értelemben), nem kell azon aggódnod, mint itt, hogy vajon mikor fogja egy-egy kisebbségi, vagy egy szervezett betörő banda kifosztani a teljesen magára hagyott házadat! Ezt szinte alig akarom elhinni, de állítólag így van. Írországban sokkal nagyobb biztonságban vannak az emberek ingatlanai.


▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎ ▪︎


Kérdésem az, hogy egyrészt ezek ténylegesen így vannak-e?


Másrészt ismertek még olyan szempontokat, melyek miatt igenis érdemes elhagyni Magyarországot, és jó angol nyelvtudás mellett megpróbálkozni Írországgal?



dec. 19. 19:15
1 2
 11/14 anonim válasza:
29%
Szomszéd kertje mindig zöldebb..utána meg jön a sírás-rívás. Tudom, itt a gyakorin mindenki külföldön dolgozó IT-s vagy építési vállalkozó és 5000000000000000000000 eurót keres napi 2 óra munkával.
dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk itt valoban zoldebb egesz evben.
dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
60%

Én itt élek kb 10 hónapja. Előre szólok, hogy úgy írom le a dolgokat, ahogy eszembe jutnak, nem teszem tematikai sorrendbe őket.


Az ok amiért itt vagyok: amit már írtak egy válaszban. EU és beszélnek angolul. Anglia volt eddig a legkönnyebb ilyen szempontból, az most kiesett. Valójában soha nem voltam odáig Írországért és ez most sem változott.


Lakhatási krízis van, nyilván kihasználják az írek is a válságot, valamint a tömeges bevándorlást az országba és lehetetlen összegért kapsz egy darab szobát (lakásbérlésröl ne is álmodj, ha nem keresel még az írekhez képest is jól).


Olyan helyen lakom, ahol többször történt már késelés, kolléganőmet ki is rabolták. Írek. NEm kisebbségiek. Apropó kisebbség: Itt RENGETEG a bevándorló. Ha vidékre készülsz, ott lehet annyira nem, de Dublinban borzasztó sok. Színesekre gondolok. De velük nincs sok gond errefelé talán. Az IRA is éledezik, pont a héten történt egy gyilkosság nem messze a lakhelyemtől.


NEm mondanám kifejezetten fejlett, nyugatias országnak. Csak az utóbbi évtizedekben indult be náluk a fejlődés. Rengeteg kivetnivalót lehet találni az építkezésben, a tömegközlekedés pedig híresen borzalmas. Olyan, mintha a MÁV-val lenne lefedve az egész ország.


Az emberek valóban kedvesek, bármikor leállhatsz velük beszélgetni, és ők is simán leállnak veled, ez igaz.


Igaz, hogy jól keresek, pedig nem vagyok se IT-s, se mérnök vagy miegyéb. Viszont az írek tudnának mesélni, hogy milyen adókkal nyirbálják meg a fizetésüket. Pázsitadó, kutyaadó, liftadó... Kocsit venni tudsz, mert itteni fizetéshez olcsó úgymond, de az adó utána rettenet.


A kaja és a ruhák annyiba kerülnek, mint Magyarországon. Ez azért elég jó, ha azt nézzük, hogy több mint 600000 ft-nak megfelelő euró a minimálbér...


Az időjárás borzalmas, a szél örökké fúj, sokat esik, ha nyáron meg van 25 fok meleg megfulladsz, mivel örökké párás a levegő a tenger miatt. Erről persze senki nem tehet.


Kocsmákon és éttermeken kívül sok szórakozási lehetőség nincsen, persze a múzeumok, de azt is bejárod egyszer és nem mindig van új kiállítás.


Ennyi jutott most hirtelen eszembe.

jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
0%
#13 Á,ez biztos nem igaz, hiszen bezzegnyugaton ilyen nem fordulhat elő. Hiszen ott még kajára sem kell költeni mert kolbászból van a kerítés, ha megéhezel csak letörsz belőle egy darabot. Arany hullik az égből és pénz van a fákon levél helyett. Ahogy leszáll a repülő, máris gurítják a magyar proli elé a piros bársonyszőnyeget. Már várják őket a bankigazgatói, top manageri pozícióra szóló munkaszerződésekkel.
jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!