Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dánia jó hely?

Dánia jó hely?

Figyelt kérdés

jan. 5. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó!
jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó, csak piszok drága.
jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszonylag unalmas, de cserébe rendezett, békés. Nagyon kedvesek és segítőkészek a dánok és szinte mindenki beszél angolul.
jan. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Koppenhágáról van csak tapasztalatom. Én nagyon szerettem, maga a város gyönyörű tiszta, nem balhés népség. Másik előnye, hogy istenigazából egy hosszúhétvége bőven elég rá, még egy Malmői átkompozás is belefér és egy 2-3 éjszaka senkit nem fog a sárba döngölni anyagilag, legalábbis nem úgy mint Norvégia. Én azt mondom egyszer belefér, ha másért nem mert 15-20.000-ből megvan a repjegy, minden nap megy egy csomó fapados járat, elég egy hátizsák és legalább kipipálod Dániát.
jan. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
nagyon rossz. az eu-n belül messze a leggázabb.
jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem rossz. De úgy igazán nem nagy szám. Tényleg pár nap. Nekem az ételek hiányoztak igazán. Az nekik nincsen 😃 mármint tényleg... nincsen.

Van valami mozgalmuk most, ami ilyen micheline csillagos éttermekben jelenik meg, de az egészen más szint, mint amire egy egyszerű turista vágyik. Szóval ja, ilyen sétálós hotdogot lehet venni utcán, és kb ennyi 😃 amúgy meg hambi van mindenhol.


Nyhavn kikötő nagyon kis hangulatos. Nagyon feldobja az egész várost a sok színes ház. A város jelentős része viszont sötét sajnos. Rosenborg kastély nagyon kis érdekes, mert régi. Felénk nem nagyon vannak ennyire régi épületek, főleg nem fényűző királyi kastély, eredeti kincsekkel. Vidámpark meg nem nagy szám, de eszébe juttatja az embernek, hogy egy ilyen nálunk is elférne... de még mennyire hogy.

Nekem még nagyon tetszett, néhány faszerkezetes ház megvan még, de figyelni kell. A csavaros tetejű templomon nem voltunk, de érdekes célpont lehet.

A szobormúzeum kihagyható.

Christiania is talán kihagyható.. nem tudom sajnos... lehet mi nagyon rosszkor voltunk ott, mert akkor csak migránsok voltak arra, akik a portékát próbálták eladni, meg pár lézengő, mint mi. Inkább kínos volt a hely, semmint bohém művészi.


Dánia többi részéről nem tudok nyilatkozni. Bár utazási szempontból nem tudom hogy lenne-e bármi egyéb a fővároson kívül.


2,5/5

jan. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!