Kezdőoldal » Utazás » Európa » El lehet menni Olaszországba...

El lehet menni Olaszországba nyaralni, ha csak magyarul tudunk beszélni?

Figyelt kérdés
Esetleg angolul vagy németül tudunk egy nagyon minimálisan, ami csak ilyen nagyon primitív párbeszédekre alkalmas.
jan. 23. 23:06
1 2
 11/14 anonim válasza:
17%

El lehet menni, de szerintem nyárig még van idő picit angolozni, hogy könnyebben menjen a kommunikáció, meg pár olasz szót is meg lehet tanulni.


Amúgy én is el szoktam igazítani néha turistákat Budapesten, akik

semmilyen, általam ismert nyelvet nem beszélnek :) térképen, telefonon mutogatok és kézzel-lábbal magyarázok :)

jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
14%

Nézd, az olaszok már csak olyanok, hogyha nem beszeled a nyelvüket, hát bizony elvileg ott nem sokra mész. :)

Szerinted, hány túrista beszél olaszul?

Az elvileg pedig azt jelenti, hogy ott kezed, labad, mimikad és máris perfekt olasz vagy.

Na, de a viccet félreteve: kaod elő a telefont és fordítóval elég jól el fogsz boldogulni.

Mondjuk en mar azzal is kerültem érthetetlen helyzetbe, de akkor meg jött a kéz es láb. :D

Amúgy a családunk beszel nemetül, angolul mégis ez van évtizedek óta. :D

A másik, hogy azért elég kis butácskák az olaszok, legalább annyira mint mi magyarok, tehát nem nagyon beszélnek idegen nyelveket.

Meg olyan értetlen, bambák még egymással is.

jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
5%

Nem vagyok rá büszke, de csak magyarul tudok. A Grisa kiváló úttörő… nem volt elég motiváló a 60-as években, és később sem éreztem késztetést.

A Benvenuto. Purtroppo parlo solo ungherese… nem megoldás semmire, de legalább tudja, hogy nem beszélek nyelveket, de veszem a fáradtságot, hogy az ő nyelvén mondjam.

Ho prenotato una camera per due persone. Voglio cenare és hasonlókat bebiflázom. Persze ennél többet is.

Ha meg elakadok, akkor jöhet a telefon. Kicsit lassabb, de akár mikrofon/hangszóró is működik.

És magam sem értem hogyan, de pl. amikor a Tátrában eltévedtem, úgy hívtam fel a szállásadót, és mondtam el neki németül, hogy mi van, hogy nem is beszélem a nyelvet.

Szlovéniában meg húsz percen át társalogtam a szállásadóval. Ő angolul beszélt, és mindent értettem. Egyszer-kétszer hozzá is tudtam szólni.

jan. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
18%
Ha tudtok pár szót akkor ok.Énnis úgy beszélgettem angolul hogy soha nem tanultam.
jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!