Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hány napot érdemes Rómában...

Hány napot érdemes Rómában eltölteni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel leugrnánk pár napra körbejárni a várost.


Azt akarom, hogy az ott töltött idő mozgalmas legyen és nem is biztos, hogy minden picit templomot és múzeumot végignéznénk.


Hány nap szükséges Róma bejárásához?


Online 2-3 napot láttam. Barátnőm minimum 4 napra szeretne menni (3 éjszaka). Ezt picit soknak tartom, félek ez picit sok és 2 nap után már nem lesz sok látni való.


Meg persze szabadságkivétel miatt is gondolkoztam, hogy kevesebbre mehetnénk.



febr. 5. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

huu ha azt írod, 2 nap után unalmas lesz Róma, akkor te nagyon nem vagy tisztában a város történelmével.

Persze ha valakit csak a " leghíresebb " helyek érdeklik, Colosseum, Fórum, Spanyol-lépcső,Angyal- vár akkor 2 nap elég rá.

De Róma ennél jóval több. Én kb. 10-szer jártam ott, de még mindig rengeteg hely, látnivaló van amit nem láttam.

De egy felszínes váronézéshez elég lesz neked a 2 nap.

febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Az 1-es válaszolóval értek egyet. Ha valaki csak azért megy Rómába hogy egy várost kipipáljon hogy ott is járt, akkor menjen 2 napra. Sok mindenkit csak a nevesebb helyek érdekelnek,másról nem is hallottak a várossal kapcsolatban.

Én fél évig éltem ott,szabadidőmben jártam a várost,de még mindig lenne mit felfedeznem. Elvégre egy több mint 2 ezer éves városról van szó,rengeteg ókori, középkori emlékkel.

Persze a turisták többségét valóban csak a híresebb helyek érdeklik, fogalmuk sincs arról, mennyi mindent meg lehetne ott még nézni.

Én is azt mondom, szerintem neked elég lesz a 2 nap.

febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

4 napig voltunk és egyáltalán nem volt sok, így is fárasztó volt megszervezni hogy csak a legfőbb dolgokat megnézzük


Így is kimaradt több múzeum és templom ami már egyszerűen nem fért bele

febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Végigrohanni a főbb látványosságokon elég lehet, de annak semmi értelme. Mi ha utazunk, egy napra csak egy-két látványosságot tervezünk be és a fennmaradó időben igyekszünk kötetlenebbül felfedezni az adott várost. Van olyan város, ahová rendszeresen visszajárunk és mindig tud újat adni.
febr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2 nap alatt végigrohanni sem tudsz, legalább 4, vagy 5 nap kell, annyi a látnivaló. Vatikán például önmagában megér 1 napot.
febr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 4 napot voltunk ott, csak a Vatikáni múzeum meg maga a Bazilika elvitt 1 napot.

4-5 napot simán el lehet ott tölteni.

febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1 teljes hetet voltam, nem volt elég.
febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak rajtad múlik, hogy mennyi mindent akarsz megnézni/kihagyni és azt milyen tempóban szeretnéd.
febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!