Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Németországban tavaly...

A Németországban tavaly bevezetett 49 eurós havi tömegközlekedési jegyet meg lehet-e vásárolni egy ottani német vasútállomás jegypénztáránál? (utána azonnal használnám is)

Figyelt kérdés
Ez lenne nekem, meg szerintem sok külföldi utazónak is a legegyszerűbb, mint arra figyelni, hogy online utána minden hónapban lemondjam a további előfizetést.

febr. 24. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Automatából nem tudod megvenni, Reisebüröban igen, előfizethetsz rá. De nem értem miért gond az, ha egyszer, amikor már nem kell lemondod... megadják, hogy x hónap 10.-áig felmodnod, akkor utána már nem érvényes. Igy működik a telefonelőfizetés, internetelőfizetés és számtalan kis millió dolog, aminél ez nem okoz gondot...
febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó értem nagyjából. Tehát a vasútállomáson is megvehető a pénztáron készpénzért? Ha nem, akkor elintézem online, utána meg 10.-e előtt lemondom. Bár azért ezt megoldhatták volna egyszerűbben is, kicsit komplikált ez a lehetőség, csak nekem így nagyon megfelel.
febr. 24. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Vehetsz a pénztárnál is. De mi komplikált ezen? Előfizeted/lemondod. Minden más is igy megy, tényleg nem értem mi olyan bonyolult ezen, online kb 2 perc megkötni 2 perc lemondani.
febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
de legyen 5-5 perc ha még át is olvasod...
febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, meg is nyugtatott! Ha tényleg ilyen egyszerű, akkor megveszem online.
febr. 24. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a fiamnak vettem, tényleg nem bonyolult. Ha elakadsz, vagy vmi nem világos, szivesen segítek.
febr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben :)
febr. 25. 16:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ööö, csak nem ok nélkül voltak nekem aggályaim. Be kellett mennem a bankba is, mert az IBAN kódot kéri, azt pedig én nem tudtam megtalálni itthon. Megkaptam, töltöm ki az adatokat, erre írás közben valami BIC kódot is kér. Hát nagyon megörültem neki, időbe tellett rájönni, hogy az a SWIFT kód akar lenni. Na jó, minden kész, várom, hogy megkapjam az emailt, meg a telefonra a jegyet, erre egy teljesen új felületen találom magam. Fényképezzem le magam igazolvánnyal, QR kódot kér, a soha nem hallott verimi nevű izén hitelesítsem magam. Eddig erről nem volt szó! A QR kód leolvasással már párszor meggyűlt a bajom. Jó azt értem, hogy nem akarják, hogy a kispista ideadja nekem a saját bérletét, és azt használjam, de a kalauz ellenőrzésre elkérheti a személyimet. A máv oldalán sokkal egyszerűbb jegyet venni, megadom a 16 számjegyű bankkártya számot, a hátulján levő 3 jegyű számot, nem kér iban-okat meg fényképeket. Azt elismerem, hogy le vagyok kicsit maradva a legújabb trendekkel. Most már csak abban reménykedem, hogy egy német Reisebüro-ban több szerencsém lesz...
márc. 1. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!