Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tippek Svájcba ?

Tippek Svájcba ?

Figyelt kérdés
Tudom Svájc rohadt drága és nem lehet olcsón megúszni. Esetleg valami tipp ,hogy hogyan lehet olcsóbban megúszni ?

febr. 26. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Guruló otthonban, például így:

Micsoda Élet

https://www.youtube.com/@micsodaelet4512

febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Fejtsd ki bövebben a kerdesed. Nyaralasra gondolsz, vagy eletvitelszerüen? Alberlet, elelmiszer arak?
febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy valamelyik szomszédos országban szállsz meg és onnan átmész Svájcba.
febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Guns mellé egy francia városban vagy kis faluba.
febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*Genf
febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#2

Igen jogos bocsi.

Tehát kb 1 vagy max 2 hétről lenne szó nyáron a cél az Lauterbrunnen, Grindelwald, Zermatt, Iseltwald, Lugern-tó, Aareschlucht. Kb ezek lennének az úti célok elsődlegesen


Nem vagyok annyira otthon Svájcban. Azért kérdeztem hogyan érdemes szervezni a dolgokat. Pl van aki azt mondta nekem autót el kell felejteni kint. Nagyon jó a vonatközlekedés. Egy olcsó retúr repjegy meg heti vagy fél havi vonat bérlet jobban megéri mint autóval.

febr. 28. 10:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért kéne elfelejteni kint az autót? Szerintem ott az a legolcsóbb közlekedési eszköz. Az autópálya fillérekbe kerül, az üzemanyag picit drágább ezért célszerűbb Ausztriában vagy Németországban teletankolni. Pl. az Aareschlucthoz mással nem is nagyon lehet elmenni. A vonatra Budapesten is megveheted az Interrail bérleted, talán az legjobb, ha vonatozni akarsz. Én autóznék. Attól függ mennyit fogyaszt az autó. Én most max 50 ezerből kijutnék autóval. Ha autóval megy az ember könnyebb megszállni is. Pl. Waldshutban Németországban 30ezer a szállás, Luzernben 45ezer. Gondolom kemping a legolcsóbb. Luzernben biztos drága megszállni. Amúgy szerintem egy hétbe bőven beleférnek ezek.
febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Amiket felsoroltal abbol a legtöbb helyen mar jartam. Igaz autoval, igy a tömegközlekedesröl nem tudok nyilatkozni. Miert kellene elfelejteni az autot? Teljesen jarhato minden ut.


Grindewald, es Lauterbrunnen-nel draga a parkolojegy de ki lehet birni.

Aareschlucht-nal pedig egy hatalmas nagy placc van, ingyenes parkolasi lehetöseggel.

febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha van saját autód, sokkal olcsóbban megúszod a közlekedést, mint vonattal.

A kaján tudsz spórolni, ha otthonról hozol, esetleg Németországban bevásárolsz (nézd meg előtte a szabályokat, mi vámmentes), vagy Svájcban az Aldiban/Lidlben veszel pl. szendvics alapanyagokat.

A szállás és a parkolás drága lesz, ezek tipikus turista célpontok. Max ha valami messzebb helyen keresel szállást, nem a felsorolt városokban, akkor valamivel olcsóbb.

márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vásároljatok alap élelmiszereket boltban és főzzetek. A hús árán kívül nem sokkal drágább a bevásárlás, mint otthon 😀

Autóval talán a legolcsóbb, az éves matrica 40chf, ezen nem érdemes spórolni, autópálya nélkül ugyanaz az út kb 2x annyi időbe kerül

márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!