Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan és mikor menjünk a...

Hogyan és mikor menjünk a Vatikánba?

Figyelt kérdés
2024. május 6-10 között foglaltunk szállást Rómában. Tervezünk egy kiruccanást a Vatikánba, de csak amolyan nézgelődést (a pápával nem akarunk kezet rázni). Úgy tudom május 9. vallási ünnep. Érdemes akkor menni vagy jobb máskor?
márc. 11. 04:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, mert ez szóba sem jöhet. A turisták a Szent Péter-bazilikát és a Vatikáni Múzeumot nézhetik meg, utóbbiban rögzített vonulási útvonal van és ajánlatos a jegyet legalább 10-14 nappal a választott dátum előtt megvenni. Random kóborlás, mintha egy másik városállamban járnál (San Marino, Monaco, stb.) nincs.
márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Én vallásos vagyok, de most nem urgik be hogy lenne valamilyen nagyobb ünnep május 9-én. Május 19-én lesz pünkösd.

Egyébként ha jót akarsz magadnak, nem ünnepi napon mész oda, amugyis sok az ember, ünnepnapokon meg tele van.

Nyilván a pápával lehetetlen kezet rázni, remélem ez csak vicc volt.

A bazilikát meg a vatikáni múzeumot tudod megnézni. Jegyet jó ha elöre megveszed, különben 1 órát vagy többet is állhatsz sorba. Biztonsági ellenörzés van, táskát átnézik.

Vatikáni múzeum elég nagy, legalább 3 órás program.

Ja, és a Vatikán nem egy "kiruccanás" mert ott van Róma közepén. Nem kell sehova menned, konkrétan az egyik római utcaból befordulsz és már Vatikában is vagy.

márc. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom május 9. vallási ünnep."

Jézus mennybemenetele (áldozócsütörtök) idén május 9-re esik. Sok országban munkaszüneti nap, Olaszországban úgy láttam, hogy nem. Ezért szerintem nincs zárva a Vatikáni Múzeum és a bazilika is látogatható, csak tömeg lesz, főleg ha ünnepi mise van. Emiatt - ha tehetem - én inkább egy másik nap mennék.


A Vatikánban a "nézelődés" amúgy az minimum egy teljes nap. Egyébként könnyen megközelíthető, nem esik ki. A Vatikáni Múzeumba érdemes előre jegyet foglalni (így is van sor, de talán elviselhetőbb). Bent amúgy elvész az a sok ember. Raffaello stanzáit és a Sixtus-kápolnát megnézném mindenképp, azon túl meg amit épp talál az ember, mert óriási, nem lehet bejárni sem egy nap alatt.

márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!