Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bosznia-Hercegovinában megvann...

Bosznia-Hercegovinában megvannak még a háború nyomai?

Figyelt kérdés
márc. 19. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vannak még részek,én nem szoktam látni.
márc. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá, hogy Szarajevó rózsái.
márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Persze sajnos még rengeteg helyen láthatók az országban, sőt a 11 éve eu-ban lévő Horvátországban ha az ember karlovacnál lemegy az autópályáról és halad izačić vagy a plitvicei tavak felé végig leégett elhagyott, szétlőtt házakat látt.

Boszniában a fővárosban, Szarajevóban is rengeteg panel szét van lőve de ez a helyzet a turistaparadicsom mostarban is. Én múltkor Bihać-ban voltam ahová nem igen sok turista jár és a városban sétálás közben olyan szinten szétlőtt házat láttam amiben laktam hogy csak néztem, csodálkozok hogy tudják kifűteni télen ekkora lyukakkal a falban

márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hajjaj.
márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó pár éve voltam arra, de igen, megvannak. Ahogy a horvátoknál meg a többi délszláv országban is. Vhol szándékosan is meghagyják a nyomait, pl. vukovári víztorony a horvátoknál.
márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szarajevót kipofozták, ott nincsenek nagyon nyomai (persze vannak múzeumok, emlékhelyek stb).

A legtöbb golyónyomot, szétlőtt házat és panelt talán Gorazde-ben láttam (bár lehet hogy azóta helyrehozták, pár éve voltam arra). Mostarban is rengeteg rom van.

márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó párszor voltunk már Boszniában. Átutazóban is Horvátország vagy Montenegró felé, és közben megálltunk megnézni egy-egy helyet (pl. Višegrad, Stolac, Neum, Međugorje), de úgy is, hogy kimondottan Bosznia (Szarajevó vagy Mostar) volt az úticél. Simán láthatóak a háború nyomai. A legszembetűnőbbek az út menti romos házak mindenfelé, amiket vagy konkrétan szétlőttek, felgyújtottak, vagy csak a tulajdonosaik elmenekültek, és idővel az enyészeté lettek. De például aknamezőre figyelmeztető táblákkal is simán találkozhatsz, akár közvetlenül a főút mellett is.
márc. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!