Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországi büntetés?

Horvátországi büntetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Horvátországból jött egy közel 700eurós büntetésünk, amit sajnos nem tudunk egyszerre kifizetni,részletfizetést nem adnak. Mi történik ilyenkor? Kitiltanak az országból, vagy át adják az ügyet a szlovákoknak(Szlovákiából vagyunk),és lehet belőle bíróság is?

A büntetést gyorshajtás végett kaptuk, mert 24km/órával túl léptük a megengedett sebességet. Gondolom ez még nem is lett volna akkora "probléma", viszont kaptunk egy papírt az ottlétünk után 2022-ben,amire vissza kellett volna jeleznünk és megadni hogy ki vezette az autót stb. Igazolni magunkat. Mi ezt nem tettük,mivel ezekszerint nem jól értelmeztük a papírt, nemtudom hogy történhetett,de az ott tartózkodásunk alatt is megbüntettek parkolás végett,amit egyből itthonról ki is fizettünk,és a papír ezzel össze is lett keverve,nem gondoltuk hogy más büntetésről van szó. A papírba ugyanis nem volt megfogalmazva sem hogy miért büntettek meg,sem egy bizonyíték. Most vettem fel email-ben a kontaktot a hölggyel, hogy árulja már el nekem hogy milyen szabálysértést követtünk el amire 667 eurós büntetést állítottak ki. Megkértem hogy küldjön bizonyítékot,mert nem tudjuk miről van szó,csak az volt a papírban hogy felszólítottak minket és nem jeleztünk vissza...



márc. 20. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Gyaníthatóan a büntetés csak kis tétel, a nagyobbik rész az ügyintézési díj. Sok esetben magáncégek veszik át a reménytelen külföldi behajtásokat pofátlanul magas díjat számolva fel rá, miközben hatóságnak álcázzák magukat. Ezeket nem szabad efizetni, mert a zaklatáson kívül mást nem tudnak tenni. Viszont ha a hatóság jár el, akkor azt átadhatják az érintett ország végrehajtójának, aki viszont eljárhat és foglalhat. Nem tudom, hogy szlovákiában milyenek a törvények, itthon van lehetőség kifogást emelni a végrrehajtás ellen, ez esetben bíróságra kerülhet az ügy, ahol van lehetőséged érvelni, hogy a rászámolt díjak aránytalanul magasak voltak.
márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. 667 euró a büntetés, külön 13 euró körül a papírozás. Így van feltüntetve, külön számlán is van.
márc. 20. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Mivel Szlovákia ezek szerint kiadta az adataitokat, nem látok sok esélyt hogy megússzátok.

Talán probáljatok horvát ügyvédet megkeresni.

márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hajlandóak lennénk kifizetni,persze... aláírom,hibát követtünk el. Jó tanulópénz.

De legalább adnának részletfizetést. De nem. Egyszerre esélytelenek vagyunk. Írtam nekik hogy mi történik ha x időn belül nem tudunk fizetni. Azt írták hogy ha idén is arra felé mennénk, akkor a férjemet sárga zónába helyezik(gondolom egyenlőre ennyi),és hogy határ átkeléskor gond lehet.

márc. 20. 20:29
 5/9 scamdemic ***** válasza:
85%
Nem gyorshajtás végett meg parkolás végett, hanem gyorshajtás és parkolás miatt kaptál/kaptatok büntetést. (Végett = valami céljából)
márc. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Úgy tudom, ha bizonyos időn belül befizeted, akkor nem kell az egészet. Ez itt nem játszik? Ilyesmi nincs a papírra írva?

Mi Olaszországból kaptunk 1 év után büntit, rá volt írva, hogy ha 1 héten belül befizetjük akkor ennyi, ha 2 héten belül, akkor annyi és ha ennél később, akkor a teljes összeget. Bár nem 700 euró volt...

márc. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4: Már Horvátország is schengen része, nincs határátlépés, emiatt nem kell aggódni.
márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os. De igen,8 napon belül a 2/3-át kellett volna befizetni. De ugye fogalmunk sem volt mi ez,vagy mire jött,és amíg átnézettük egy rendőrrel,addigra bőven letelt a 8 nap..de különösebb gondot ő sem mondott,csak hogy amíg nem fizetjük be,addig max annyi hogy ha mennénk arra akkor én vezessek ne a férjem? Személyigazolványt van hogy elkérik,abból nem lehet gond? Vagy egyáltalán mi van olyankor ha nem fizetjük be? Én nyomom, de a férjem nem érzi jogosnak,hülyén van megfogalmazva,rá sem volt írva a papírra miért kaptuk a büntetést vagy a bizonyíték,meg ez a 2/3a,minthogy le írták volna normálisan az összeget.. nekem kellett mindennek utána kérdezgetnem hogy de mégis miért van ez,vagy miért ennyi.. de szerintem annyival nem ússzuk meg hogy max kitiltanak az országból. Én félek hogy a későbbiekben megduplázódik ha nem iparkodunk befizetni,vagy hogy blokkolják a számlánkat,esetleg ráteszik a lakásunkra vagy az autónkra a kezüket,vagy ilyen nincs? Bírósági ügy is lehet belőle gondolom..
márc. 21. 17:47
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Maffiavilágban élünk, bármi lehet.
márc. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!