Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcba (Zürich) készülök...

Svájcba (Zürich) készülök elmenni nyaralni-pihenni nyáron. Mennyibe kerülne kb az étkezés egy nap, helyi közlekedés?

Figyelt kérdés

Szállás, útiköltség meg van. De a kaja nem tudom mennyibe kerül kint, hallottam, hogy minden 4-5X annyi.

Például ha elmegyek a mekibe (ha van olyan Zürichben) vagy bármi ami hasonló a mekihez, mennyibe kerül egy kiadós menü ami itthon mondjuk 4-5 ezer ft a mekiben?

Reggelizni is általában mekiben szoktam ha megyek valahova, akár külföldre, szloviban például adnak tojásrántottát. (Itthon csak tojásos mcmuffin van)

Átlag élvezeti cikk? Például egy presso kávé egy kávézóban, pékségben? Vagy egy üveg bor az üzletben?


Helyi közlekedés mennyi? Hallottam az is drága. Mondjuk egy átlag vonaljegy? Vagy gondolom időalapú jegyet lehet ott is venni alkalmazásban, stb.


Szállást egyébként 190-ért találtam, utazás oda-vissza máv solo hálókocsiban 150 ezer durván oda-vissza.



ápr. 1. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Parancsolj: [link]
ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne meki zürichben?

És igen, 4-5x annyiba kerül mint otthon.

A közlekedéshez itt nézelődj: [link]

És igen, a tömegközlekedés drága úgy, hogy nincs halbtax-od.Cserébe pontos, tiszta, gyors és modern.

Kávézót, bort meg hasonlókat nem tudom, nem iszok ilyesmit.

Zürich a világ legdrágább városai között is az élen van...

ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Máv-ra nem sajnálsz 150 ezret, de kint már egyből a kaján sakkozol?


Miért nem repülővel mész akkor már? Swiss airlines-szal is olcsóbb xd


Flixbus meg 40k kb.. és akkor már gondolom inkább elköltöd élményekre azt a 100 ruppó különbséget.

ápr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ja persze fogok buszozni 14-16-18 órát? Nappal sem megyek a railjet-el, sok a 11 órás vonat.

Éjszakai vonat jó, mert skippelni lehet az utazási időt.

Repülő? Nézegettem, de oda-vissza 200-250 alatt nem nagyon lehet megúszni.

Nem sakkozgatok, csak próbálom kitalálni.

Nem mondtam, hogy nem sajnálok rá annyi pénzt :D

De régi vágyam Zürichbe elmenni.

ápr. 2. 08:41
 5/12 anonim ***** válasza:
@4 Nyilván nem Zürichbe kell repülni, hanem Freiburgba, oda bagóért van jegy.
ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4, akkor meg most mi a gond? Ha régi vágyad, akkor meg kell valósítani :)


Nagyon érdekelnek a kulináris élvezetek? Ha nem, akkor mindig találsz dönert stb, nem kell ott hagyni tízezreket éttermekben.

ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Budapest - Basel repjegy elég olcsó. Baselből kb 1 óra vonattal zürich.

Én biztos nem zötyögnék ennyiért egy ezer éves máv vagonban fél napot... ráadásul örülhetsz, ha csak fél nap, mert gyakran késik.

De ha most veszel nyárra swiss repjegyet, az is kijön 150e-nél olcsóbban. Én májusra vettem a napokban, oda-vissza összesen 210 CHF volt.

ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
7: ha éjjel utazik, azzal megspórol két nap utazást, ennél jobban nem jön ki.
ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Etkezes etteremben bor nelkül kb. 30 CHF, helyi közlekedes 24 oras busz/villamos Tagesticket kb. 8-9 CHF, kave kb. 4.50 CHF.

De nem ertem, miert kell ennyire sporolni, es minden fillert haromszor megforgatni?

ápr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem (feltétlen) spórolni akarok, csak nagyjából tudni szerettem volna, mi mindenbe kerül.
ápr. 3. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!