Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban hogy ellenőrzik...

Londonban hogy ellenőrzik hogy fizettél e a buszon ha erintős kártyával fizetsz? nincsenek ellenőrök?

Figyelt kérdés
Ugy vettem eszre egy videoban hogy az emberek szallnak fel a buszra es mindenki csak erinti a kartyajat , majd megy tovabb. Azt gondoltam kapnak egy nyugtat hogy ha jon az ellenor akkor ne legyen gond.
ápr. 12. 03:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem London, hanem Hollandia, de gondolom ugyanolyan a rendszer. Az ellenornel van egy kartyaleolvaso. A kártya érintése után látható, hogy becsekkolt e a jaratra.
ápr. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten is létezik már hasonló rendszer. A Kisföldalattinál (M1 metro) és a 100E buszon is lehet bankkártyával fizetni úgy hogy nem ad nyugtát. 1-4 személy utazhat egyidejüleg, a kiválasztott szám után. Az ellenőr ez esetben is a bankkártyát csipogja le, és a készülékén megjelenik hány személyre lett kifizetve a jegy.
ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán, de jönnek a TFL munkatársai ellenőrizni. Egy kis mobil leolvasó van náluk, amihez hozzá kell érinteni a bankkártyádat vagy oysteredet. Nem tudom milyen infót látnak rajta, de így ellenőrzik. Amúgy teljesen feleslegesen, mert Londonban csakis első ajtós felszállás van a buszokon. Én inkább a külvárosban buszozok, ott életemben egyszer találkoztam ilyen ellenőrzéssel, inkább vonatokon jellemző.
ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és semmilyen nyugta nincs
ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BeefEater ***** válasza:
100%

Járnak kártyaolvasóval. Ugyan úgy hozzáérinted a kártyádat, mintha vásárolnál, csak ez nem pénzt von le a kártyádról, hanem megmondja, hogy fizettél-e korábban.


Ha emiatt felmerül benned, hogy akkor spórolsz egy kicsit, akkor szerintem gyorsan felejtsd el. Londonban a bliccelés nem polgárjogi kategória (mint a legtöbb városban, például Budapesten), hanem külön bűncselekménynek számít.

ápr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok bliccelni csak nem tudtam hogy az ellenornek hogyan bizonyitom hogy van jegyem ha nincs rola papirom, sms-em,kodom stb
ápr. 13. 03:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve fel se tudsz szállni fizetés nélkül, de...

Nyugaton nem arra mennek, hogy büntessék meg szívassák a turistákat. Ha valamiért akadályba ütközik a fizetés, nem kekeckednek, ha látják, hogy megvan a szándék, nem bliccelni akarsz.

Nekem rendesen fáj látni, hogy Budapesten az ellenőrök utaznak a turistákra és a legkisebb apróságért is büntetnek, pedig én külföldön teljesen mást tapasztaltam turistaként: maximális segítőkészséget és toleranciát. Szándékosan sosem blicceltem, de olyan volt, hogy bénáztam a fizetéssel és elnézték - nem egyszer, hanem sokszor! Ezért ég a képem itthon amiatt, hogy a mi országunk ezt mennyire nem képes viszonozni.

ápr. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!