Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyaralás Máltán? Hány napra...

Nyaralás Máltán? Hány napra éri meg menni? Mennyire drága?

Figyelt kérdés

Aki volt már ott, elsősorban azoktól kérdezem.

Jöhet bármi a témával kapcsolatban. Tanácsok, tapasztalatok



ápr. 14. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi azt hiszem, hogy 4 éjszakát voltunk ott, nem mondom, hogy nem maradt ki semmi, de egész jól eltöltöttük az időt.

Attól is függ, hogy mit szeretnétek csinálni, mi csak egy napot strandoltunk (így visszagondva azt is kihagyhattuk volna, mert annyira nem kiemelkedő a tenger arrafelé számomra), a többi főleg városnézés volt.

Első éjszaka Tarxienben szálltunk meg, ott megnéztük másnap a megalitikus templomokat, aztán mentünk Vallettába. Ott már az utcákon sétálni is élmény, ha nem is célirányosan néz meg az ember dolgokat, szóval 2-3 napot minimum szánnék rá, a mi időnket én kevésnek találtam.

Ezen kívül még egy napot szántunk arra, hogy átmenjünk komppal Gozo-ra, az is érdekes program volt.

Ami még kimaradt, az Comino és a Blue Lagoon szintén komppal, meg a déli részen a Blue Grotto, de mivel anyukámmal voltam, aki inkább városnézős, így a természeti környezet látnivalói szorultak háttérbe.

Lassan 5 éve voltunk, az árakra nem annyira nem emlékszem (meg azóta sokat változhattak is, főleg az itthonihoz képest), de az biztos, hogy semmi extra nem volt, mert arra emlèkeznék :)

ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem vagyunk mi sem nagy strandolósak, arra max egy fél napot szánnánk. És neked összességében milyen élmény volt? Megérte, vagy nem volt semmi különös?
ápr. 14. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pont, hogy nagy strandolós vagyok, de attól még nagyon tetszett Málta :)

Valletta abszolút bejött, nagyon kellemes hangulata van, a rengeteg mészkő ellenére sem unalmas egy cseppet sem, gyönyörűek az épületek, az utcákon pedig állandó a nyüzsgés.

Én ha nyáron mennék (mi májusban voltunk), akkor szerintem a Comino+Kék Lagúna kirándulást kötném össze egy kis strandolással, mert a Valletta környékén lévő strandok nem igazán kiemelkedőek.

Viszont a tömegközlekedés nagyon jól használható, az egész sziget könnyen bejárható busszal, így ha van az embernek van Vallettán kívüli terve is, az is simán megejthető, ráadásul egy ilyen pici szigeten nincsenek is távolságok, a városok is szinte egymásba vannak épülve.

Tehát összességében nagyon jó élmény volt, nekünk biztosan megérte, és szívesen visszamennék még.

ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég szubjektív, de nekem nem igazán tesztett Málta. Rengeteg országban jártam már, de valamiért ez az egyik ahova mennék vissza.
ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves 4!

Esetleg le tudnád írni kicsit konkrétabban, hogy neked mi nem tetszett?

Mivel nem vagyunk egyformák, szerintem a kérdező (és esetleg későbbi idetévedők) úgy könnyebben el tudná dönteni, hogy való-e neki Málta, hisz lehet, hogy ami neked nem tetszett/hiányzott, az neki egyáltalán nem prioritás. 🙂


Amúgy én leginkább olyantól hallottam, hogy nem jött be neki, aki nem nézett utána egyáltalán, így a megszokott parton pihizős nyaralást kereste, na arra tényleg nem a legjobb szerintem sem.


1., 3. válaszoló voltam

ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, konkrét bajom nem volt vele, egyszerűen nem hagyott bennem semmi nyomot.
ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 napot voltunk tavaly tavasszal, szóval strandolás nem volt. Szerintem bőven elég annyi. Nekem egyébként nem lett a favoritom, nem volt rossz, de nem mennék vissza. Fura a bal oldali közlekedés, és folyamtosan szél volt.
ápr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is 3-4 nap elég. Lengyelek, oroszok, magyarok. Nem máltaiak nyüzsögnek az utcán
ápr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!