Kezdőoldal » Utazás » Európa » Gyenge B1 angol tudással és...

Gyenge B1 angol tudással és szakmai tapasztalat nélkül (informatika) van értelme nyugatra költözni, ha amúgy sok millió megtakarításom van?

Figyelt kérdés

Vagy pénzégetés és szenvedés lenne belőle?

Itt akarom hagyni ezt a mentális fertő országot, de sajnos nagyon rossz a nyelvérzékem és munkahelyen - mióta lediplomáztam - semmi szakmai tapasztalatot nem tudtam gyűjteni mert sima adminisztrátor vagyok.

Az sem segít a helyzeten, hogy krónikus betegségem van szóval a kórházi kezelést is meg kellene oldanom kint.

Viszont már összegyűjtöttem 8 millió Ft-ot szóval 1-2 évig talán ki tudnám belőle húzni amíg hátha rám mosolyog az élet és tudnék új életet kezdeni.



ápr. 27. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában külföldön ahová kell az angol, oda a minimum a B2 szint. Egyébként sehogy sem tudom kiszámolni a 2 éves 8 milliós pénzkidobásod hogy jön ki.
ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el kinti munkát keresni interneten, ehhez ki sem kell utaznod, mert általában skypon is lehet állásinterjúzni. És ha úgy érzed hogy még nem elegendő az angoltudásod, akkor tegyél is valamit ez ellen mielőtt belevágsz az egészbe. Vagy inkább tényleg hagyd a francba az egész költözős projektet és maradj ahol most vagy, fogadd el a jelenlegi helyzetedet, valószínűleg sokan cserélnének veled. Ezt a "mentális fertő" lőzungot felejtsd is el, máshol se különbek az emberek.
ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kórházra, orvosra kell költened, ennyiből nem fogsz kijönni. Egyébként nem kell a "fertővel" takarózni, sőt, lehet eltörölni is.
ápr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a legolcsóbb az egészségügy, ezt tartsd szem előtt, mert kint tönkre fogsz a kórházi kezelésbe menni.
ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy először olyan munkát kellene vállalnod, amihez nem várnak el nyelvtudást, aztán azalatt kint megtanulod. Ha meg már jobban megy, elkezdhetsz keresgélned a szakmádban is.

Bár az nekem nagyon furcsa, hogy informatikusként hogy nem tudsz angolul, mert ahhoz a szakmához nélkülözhetetlen. Csak az idősebb korosztály nem tud, akik még oroszt tanultak, nekik valóban nehéz, de a szakmai szöveg számukra is fontos valamelyest, hiszen ez a szakma alapnyelve.

ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóval nem tudsz idegen nyelvet, krónikus beteg vagy, nincs szakmai tapasztalatod, de elvárnád, hogy odakint kapkodjanak érted és oldják meg a kezelésed is. Ezek közül ha csak egy is adott, már szinte lehetetlen a kinti munka normális megélhetés mellett. Mivel a fizetésed nagy része a lakbérre fog menni, sokkal szarabbul fogsz élni, mint itthon, nem is beszélve arról, hogy kint sok kezelést nem áll a tb.
ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Magyarokkal kellene kapcsolatban lépni ahová menni készülsz, ők tudnak tanácsokat adni milyen lehetőségek vannak,ismerik a helyét. Biztos vannak a facen is ilyen csopik.
ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!