Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jártál Örményországban?...

Jártál Örményországban? Milyen tapasztalataid voltak?

Figyelt kérdés

Hosszútávú tervben van Örményország meglátogatása számomra (elsősorban nyugat-Örményország)

Kíváncsi vagyok, hogy aki volt már ott, milyen élményei voltak



ápr. 28. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2022-ben jártam Örményországban. Számomra már elég régóta bakancslistás helynek számított Grúziával együtt, nagyon érdekel mindkét ország kultúrája és történelme. Kezdve az ókortól és a kereszténység korai felvételétől a középkori viszontagságokon, háborúkon, hódításokon át egészen a szovjet korszak elnyomásáig. Szerintem csodálatos, hogy ez a két relatíve picike nép így meg tudta őrizni az egyedi kultúráját, nyelvét, vallását ennyi viszontagság közepette. Úgyhogy nekem nagy élmény volt az egész út, nem csalódtam egyáltalán.


Talán butaság, de ami így általános benyomásként megmaradt nagyon, hogy Grúziához képest valahogy látványosan szomorúbb és lehangoltabb volt minden és mindenki. Eleve egy picit alacsonyabb is az életszínvonal, plusz nyilván rányomta a bélyegét a hangulatra az akkor még javában zajló karabahi konfliktus. Emellett amíg Grúzia tele van uniós meg az utóbbi időben már ukrán zászlóval, jelezve, hogy ki mellett állnak, meg hova törekednek nagyon, addig az örmények szövetségesei éppen ellenkezőleg az oroszok, de erre igazából ők maguk sem büszkék annyira. Végül pedig a baltás gyilkosos incidens óta mi, magyarok annyira nem vagyunk népszerűek arrafelé, szóval amíg Grúziában általában lelkesen fogadtak, addig az örmények elsőre inkább lesajnálóan néztek ránk. De ettől függetlenül semmi probléma nem volt, kedves volt velünk mindenki.


Mi Jerevánban szálltunk meg, onnan tettünk kirándulásokat mindennap. Szerintem ez a legpraktikusabb megoldás, akár kocsit béreltek, akár taxit fogadtok, akár tömegközlekedéssel mentek. Annyira nincsenek nagy távolságok, mint Grúziában, és azért annyira az utak sem rosszak. Például egy-egy napra remek kirándulási lehetőségek:

- Khor Virap

- Geghard, Garni, Symphony of Stones

- Echmiadzin és Zvartnots

- Sevanavank és a Sevan-tó

Meg persze Jerevánban magában is van egy csomó látnivaló, ami akár több napra elegendő lehet: Erebuni, Matenadaran, Cascade, Tsitsernakaberd, Ararat üzem, Köztársaság tér este a szökőkúttal, Opera és előtte végig a sétálóutca...


Látom, a jezidi kisebbség nálad kiemelt szempont. Erről konkrétan nem igazán tudok nyilatkozni azon túl, amiket olvastam róluk. Kimondottan jezidikkel én kint nem találkoztam, illetve jezidi templomba sem mentünk el. De most rákerestem, ha nagyon érdekel, akkor Jerevánhoz szintén nagyon közel, Aknalichban található egy hatalmas jezidi templom és múzeum.

ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1


Nagyon köszönöm a részletes beszámolót! (ment a zöld kéz)


Igen, elsősorban a jezidik érdekelnek (bár nyilván ha már ott vagyok, akkor az örmény kulturális dolgokat is megnézem). Eredetileg észak-Iraqba szeretnék menni, ez is rajta van a bakancslistámon. De kezdetnek Örményország, és valóban, elsősorban Armavir tartományba.


Te egyébként mit tanácsolsz transzportnak város és város között, melyik a jobb? Milyen az infrastruktúra, értve ez alatt a város és város közötti összeköttetést tömegközlekedéssel (nem tudom mennyivel jobb vagy rosszabb az autóbérlésnél)

ápr. 29. 17:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!