Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban lakó magyarok...

Németországban lakó magyarok vagyunk, au-pairt keresnék otthonról, de hol, merre induljak, hol adjak fel hirdetést?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 00:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Minél hamarabb szeretnénk találni valakit, aki elsősorban a nyelvet szeretné tanulni, tanfolyamot intéznénk. Egy kislányunk van, de olyan a munkánk (színház), hogy esténként dolgozunk főként, ráadásul mindketten egy helyen, ugyanakkor. A legjobb lenne, ha ügynökségen kívül tudnék találni valakit, de hol keressek?
2010. nov. 5. 01:00
 2/14 anonim ***** válasza:
iranyar
2010. nov. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Hú én szívesen csinálnám ezt, de tudom, hogy a magyarok csak kihasználják a magyart. Szerintetek miért éppen magyart akar? Sokkal kevesebb bért fog adni, mint egy valóban német állampolgár................
2010. nov. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért, mert magyar anyanyelvűek és a gyerekeiket is szeretnék aként nevelni. Mellesleg nem hinném hogy az kihasználás lenne, ha nyelvtanfolyamot fizet, lakhatást és ellátást nyújt, meg gondolom némi zsebpénzt is mellé.

Ha nem volnék túl öreg ehhez, meg nem lenne gyerekem én biztos bevállalnám.

2010. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Sajnos épp fordítva van, mint ahogy írtad, kb 300 magyar él ebben a városban ahol lakunk, és igaza van a 3. válaszolónak, épp most kezd beszélni a kislányunk, ezért ragaszkodunk csak magyar babysitterhez, délelőtt németek közt van bölcsiben, annyi épp elég a németből. Eddig magyar babysittereink voltak, de nem jött be , mert éppen ők azok akik több pénzt/órabért akarnak kérni, mint akár a németek vagy mások. Az au-paires fizetés meg országonként meg van állapítva, nem én találom ki, akinek nem tetszik ne csinálja. Úgy van ahogy a 3. válaszoló írta, és 250-300 euro között van a havi zsebpénz, de mi nem egy 4-5 gyerekes család vagyunk, nem is házvezetőnőt keresünk, simán csak ittlakó babysittert, aki nyelvet tanulni szeretne elsősorban.
2010. nov. 5. 12:30
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja, még annyi, hogy az igazi német családoktól én igencsak félnék eddigi tapasztalataim alapján. Van itt nem egy au-pair (magyar)lány ismerősöm, akik 4-5 gyerekes német családnál voltak, az egyik még nyelvtanfolyamra sem járhatott, napi 12 órában készenlétben kellett állnia, minden téren kihasználták mint egy cselédet. Ennyit a gazdag német családokról...ők is csak ugyanannyit fizetnek mint más kevesebbgyerekes, nem olyan gazdag, de nem is olyan sznobok.

Sokan épp ezért félnek az au-pairkedéstől. Sulim mellett én is voltam babysitter, itt és Ausztriában is, volt, hogy magyaroknál, szerencsére nem voltak rossz tapasztalataim.

2010. nov. 5. 12:36
 7/14 anonim ***** válasza:
Írj nekem privát e-mailt kérlek... Merre laktok Németországban ?
2010. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fura... en is egy ilyen kondiciokkal rendelkezö magyar csaladnal vagyok au pair, egy kislany van, es a magyar miatt kerestek magyar lanyt. Hogy kihasznalnak? Nem hiszem. Sokat kell dolgozni, meg is mondtak, hogy egy nemet sem vallalna el ezt a munkat, de a fenekem ki van nyalva, iszonyatosan megbecsülnek, mind anyagilag, mind erkölcsileg.
2010. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én is Németországban élek Hagenben. Ti merre laktok?
2010. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hirdettem az expressen, meg az au-pair word-ön, és hihetetlen milyen gyorsan és milyen sokan jelentkeztek. Bár itt is feladtuk hirdetést babysitterre, mert még nem tudjuk eldönteni, hogy babysitter vagy au-pair. Még egy magyar lány is jelentkezett babysitternek, aki itt dolgozik Brémában, ahol mi is lakunk. Egy au-pair lány meg tőlünk 40kmre épp családkeresésben van, mert akikhez kijött, az nem jött be, már skypeoltunk is, de még mint írtam nem döntöttünk, hogy au-pair vagy babysitter?!
2010. nov. 6. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!