Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vitt már valaki magával hobbi...

Vitt már valaki magával hobbi célra tartott állatot, jelen esetben rágcsálót, Angliába?

Figyelt kérdés

Érdekelne az is milyen papírokkal utazhatnék velük, de elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán be vihetem-e a szigetország területére a kedvenceimet és ha igen akkor kell-e karantén nekik, milyen járművel érdemes utazni (repülő, hajó, autó) stb.

A válaszokat, segítségeteket előre is köszönöm!!


2010. nov. 5. 11:29
 1/7 Madcon Fh válasza:

Sziaa!

Előszőris érdeklődj, hogy Angliában be lehet-e vinni azt az állatot, mert vannak olyan állatok, amiket Angliában tilos tartani, mert védett. (pl.: vadászgörény)

Milyen állatról lenne szó?

2010. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia)

2 patkányról lenne szó, esélytelen, hogy nélkülük utazzak bárhová is. Munkavállalás céljából utaznék -amint ugye sikerül munkát találni, tehát nem most indulok)- és itthon már érdeklődtem mindenfele, de még az állatorvosok sem tudtak segíteni. Mivel patiknak nincs veszettség elleni oltásuk, ezért hiába lesz chip+útlevél kiállítva nekik, oltás nélkül nem sokra megyek ezekkel.

Vámosok anno azt mondták -szerbiai útra vittem volna őket-, hogy nem kell semmi különös csak meglegyen a hatósági állatorvos igazolása arról, hogy egészségesek.

Megpróbálok még tájékozódni nagykövetségeken, esetleg ha visz oda vonat akkor az utazási feltételeknél talán megmondják.

Mindenesetre várom olyanok válaszát is akik átlépték a határt kiskedvencükkel, nem mellesleg sikeresen)

2010. nov. 5. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát a patkányokkal bajban leszel,mert Anglia tele van patkányokkal,és eléggé komolyan veszik az általuk terjedő betegségek miatt. Vannak országok(szerintem Anglia is) ahol szigorúan tilos patkányt vinni...

Azt tudom,hogy kutyáknál,macskáknál kellenek az egészségügyi papírok,és amikor Angliában van az ember rögtön állatorvoshoz kell vinni,hogy regisztrálja,majd 2 hét karantén..Ebből is gondolom,hogy a patkányokkal nem lesz ilyen könnyű dolgod.

2010. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még valamit. Mi ha hazamegyünk látogatóba kocsival szoktunk menni.A kompnál többször láttam utasokat kutyákkal/macskákkal.Egyszer megkérdeztem,hogy kell-e jelezni,hogy állattal utazik valaki vagy sem.De kell jelezni,mert a kompon az utasok nem maradhatnak a kocsiban,de az állatokat nem vehetik ki a kocsiból.Így ellenőrzik,hogy megfelelő körülmények között szállítják..Még ha kocsival utaznál(vagy busszal) akkor is jelezni kell,hogy kis utasaid vannak..A vonaton is...De mindenképpen érdeklődj,mert a hivatalokban biztosabbat tudnak mondani..

sok szerencsét hozzá..

2010. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a segítséget)

Már az állatok kategóriába is kiírtam a kérdést, de még ott sem sikerült választ kapnom.

Viszont közben rágugliztam a dologra, próba cseresznye és nem éppen jó a kedvem, mert kb semmit nem tudok meg ezekből a határozatokból mivel egyik a másikra mutogat.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__1284626-v..

Tehát vagy személyesen érdeklődöm -ideértve a telefonálást- vagy megáll a dolog itt.

Már az is szuper, hogy nem KELL repülőn mennem, elmondásod szerint átkelhetek állatokkal máshogyan is.

Csak itt a jó kérdés még, hogy vajon állat egészségügyi ellenőrző pont működik-e avagy sem...

Próbálkozom utánajárni,és hátha ide is érkeznek legalább ennyire hasznos válaszok, mint a Tied volt)

Köszönöm szépen!

2010. nov. 5. 13:45
 6/7 zora lang válasza:

Üdv!


Egy hónapomba telt, amíg kiderítettem: a válasz igen, ki lehet vinni patkányt. Sőt, nem kell neki se útlevél, se chip, se oltás. A következő linken olvashatsz utána, ill. én felhívtam a honlapon megadott számot: [link]

Rájuk akár hivatkozhatsz is, ha határon, bárhol megállítanak, ha felhívod őket megadnak egy referencia számot is, regisztrálják a hívásodat.

Nemtom aktuális e még, de ha esetleg bárki másnak lenne még hasonló problémája, jól jöhet.

Ha van bármi kérdésed írj!

bb

2011. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged és a fáradozásaidat!! Teljesen le vagyok nyűgözve, hogy ennyit törődtél mások gondjaival:)) Köszönöm, valóban nagy segítség vagy!
2011. jan. 31. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!