Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba szeretnék utazni...

Londonba szeretnék utazni repülővel de félek a repülstől mit tegyek azon kívül hogy mással mennék?

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ne nézz semmiképp az utazás előestéjén repülő-lezuhanós eltérítős filmeket, se erre vonatkozó dokumentumfilmeket.

a repüléstől kár félned, szinte képtelenség, hogy lezuhanjon, vagy bármi meghibásodás történjen. azt szokták mondani, hogy statisztikailag a reptérre vezető autóúton nagyobb a vszínűsége, hogy szörnyethalsz, minthogy lezuhanj a géppel.

ha nagyon félsz mégis, vegyél be felszállás előtt egy nyugatót és aludj, vagy olvass. de az is jó figyelemelterelő, ha beszélgetsz a melletted ülővel. de sztem nagy kár átaludni az utat, ahelyett, hogy az ablakból nézelődnél lefele:)

a felszállás meg a leszállás kellemetlen lesz, ha nem vagy hozzászokva az érzéshez, de ne törődj vele. ha utazás közben úgy érzed inog a gép vagy rázkódik kicsit, attól se ijedj meg, mert az csak légörvény, ami teljesen mindennapi.

2009. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

hát ezt neked kell legyöznöd. de mitöl is félsz? a magaságtol, a bezárdságtól, vagy csak egy balesettöl? mert ha attol félsz csak hogy lehet valami történik akkor maradj otthon és se kocsiba se vonatra se buszra ne ülj.

ha a magaságtol vagy a bezártságtol félsz akkor azt le kell gyöznöd.

amúgy míg ezek az olcsó járatok nem voltak sokan busszal mentek. egy napos út aztán már ott is vagy.

2009. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

De kár, hogy nem lehet valahogy kizárni innen az ilyen ostoba, pökhendi válaszolókat, mint te.

a kérdező külön kiemelte, hogy a repüléspara kivédése érdekében azon kívül mit tud tenni, hogy mással utazik, mint a repülő, te meg erre leírod neki, hogy utazzon busszal.

ezenkívül meg ahelyett, hogy hasznos tanácsot adtál volna neki, kis híján elküldted a retekbe, ergó ha annyira fél, ne üljön ilyen alapon vonatra sem.


gratulálok.

2009. jan. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

te meg pláne jó választ adtál, mert ugye a válaszodnak köze nem volt a kérdésre.

amúgy erre csak az a megoldás ha magadban elfogadod hogy sokkal jobb lesz ott lenned mint sehova nem menni a félelemtöl. van sok ember aki mindnetöl fél ezért soha sehova nem jutnak el életükbe. és van akik nem engedik hogy a félelem vegyen rajtuk hatalmat, azok képesek eljutni a világ bármel pontjára.

2009. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

megsúgom neked, hogy én voltam az első válaszoló...

és elég jó választ adtam, ahelyett hogy ledorongoltam volna a kérdezőt, mint te.

2009. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

En is felek, minden egyes alkalommal, Londonban elek, igy szoktam repulni. De nem szeretek repulni, unalmas, es faraszto.

Egyszer jottem busszal, de soha tobbet. 25 ora alatt ertunk ide, hat nem volt semmi. Azert megiscsak gyorsabb a geppel, bar oda is ki kell menni, varni, repulni, Londonban a repuloterek is nagyok, onnan meg kierni, szoval sok idot vesz igenybe igy is, hiszen nemcsak annyi az ut, amennyit az ember a levegoben tolt.

Ne gondolkozz sokat, mert ha muszaj repulnod, nem tudsz mit tenni.

Viszont egyszer azert megprobalhatod busszal is, mert azert tul lehet elni, es amikor hajoval mentunk, az elmeny volt.

2009. jan. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!!
2009. jan. 12. 14:57
 8/11 anonim válasza:
82%

Én is azt javasolnám, menj busszal, mivel az sokkal mindennapibb, tehát kevéssé félelmetes (annak ellenére hogy veszélyesebb), és a hajóút is felejthetetlen (de a csalagút sem rossz). De mivel nem ezt kérdezted:


Vigyél magaddal olyan könyvet ami teljesen leköt, és olvass amíg kicsit meg nem nyugszol. Hallgass zenét. A nyugtató sem rossz ötlet, de lehetőleg olyat válassz, amitől nem alszol el, így legközelebb lehet hogy már nem is fog kelleni. Semmiképp se mantrázz a géppel kapcsolatban, attól csak rosszabb lesz, viszont segíthetnek nyugtató légzéstechnikák, vagy ha eltereled a gondolataidat. Ha a bezártsággal van baj: "nagy nyitott tér", nézz ki az ablakon, satöbbi. Ha a magassággal: próbálj ne gondolni arra hogy magasan vagytok, mást nem igazán lehet.

2009. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha fura vibrációt vagy szokatlan zörejt tapasztalsz, akkor szerintem nézd meg, hogy a rutinos utasok (pl. üzletemberek) mit csinálnak, valószínűleg tök nyugodtak maradnak és olvassák tovább az újságjukat. Esetleg megmondhatod a légiutas-kísérőnek, hogy ez az első utad (ha így van) és, hogy segítsen. Lélegezz nyugodtan, dőlj hátra és relaxálj. Gondolj kellemes dolgokra. Gondolj arra, hogy milyen kényelmes és gyors lesz repülővel menni pl. a buszhoz vagy vonathoz képest.


Létezik pl. a Lufthansánál a légiutazástól való félelem esetére egy kurzus, de ez kb. 800,- eur-ba kerül.

2009. jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mielőtt beszállsz a gépbe,vegyél be egy Daedalont,felszállás után pedig igyál egy pohár vörösbort!A repülés csodálatos dolog!Több baleset van az utakon mint a levegőben.NE FÉLJ!!!Tudom könnyű ezt mondani,de én imádok repülni.
2009. jan. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!