Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jet2-nél akartam jegyet...

Jet2-nél akartam jegyet venni, és látom, hogy az adók több mint kétszer annyit tesznek ki, mint maga a jegy. Pontosan miféle adókról van szó? És hogyhogy például a WizzAir-nél nincsen adó, legalábbis nem írnak róla (náluk már vettem jegyet)?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Reptéri illeték ás adó, amiért használod a repülőteret.


A Wizzair-nél is van ugyanúgy, olvasd el figyelmesebben a foglalásodban szereplő tételeket!

2010. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs kiírva, hogy mennyi, ott egybe van a jegy ára. Akkor ezek szerint a Wizzair adóval együtt olcsóbb, mint a jet2 adó nélkül, ami ráadásul több, mint kétszer annyi.
2010. nov. 30. 22:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Szolgáltatás típusa Leírás Összesen

Base fare Jegyár 1540.00 FT

TAX 4 Reptéri illeték 4450.00 FT


Na, nem sikerült egy sorban lenniük, de ott van kerek perec: jegy 1540, illeték meg 4450. Csak amikor keresed a foglalást, akkor egyben van kiírva az összeg, az én esetemben ugye 5990 forint. :D

2010. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
de mégis egy sorban vannak... pfff :D
2010. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de a jet2 azt írta, hogy adók (többesszámban), azt állítod, hogy csak az illeték van? Akkor miért írt többesszámot. És egyébként az illeték fix összeg, minden járatra?
2010. dec. 1. 13:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy fix összeg e. Szerintem több mindentől is függ, szóval nem. És az illeték egyfajta adónem. Szóval adók, illeték, jelen esetben szinte mindegy, úgyis ki kell fizetned. :D

(de most nem mindegy, hol mennyi az adó, meg hogy mint van? Ha utazni kell, akkor azt a jegyet veszed, amelyik összességében a legolcsóbb, nem?)

2010. dec. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az illeték egy speciális állami bevétel, amelynek célja az állami és társadalmi feladatokhoz való arányos hozzájárulás megteremtése. Az illeték célja elvileg az, hogy valamilyen állami szerv (bíróság vagy közigazgatási szerv) egy ügyfél érdekében végzett eljárását finanszírozza. Az illeték sajátossága az adóval szemben, hogy míg az adóért közvetlen ellenszolgáltatás nem jár, addig az illeték fizetője valamilyen kézzelfogható állami szolgáltatást vehet igénybe. Mivel az illeték nem a szerződő felek szabad akaratából létrejött ügylet ellenértéke, ezért az ár részének nem tekinthető."


Megnéztem neked gyorsan a wiki-n, h mi is pontosan az illeték, remélem így most már érthető, hogy miért ír adókról, illetve miért is illetéket kell fizetni. Ha nem, akkor most már csak sajnálni tudlak! :D

2010. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze, mindegy hogy micsoda, ugyis a végeredmény a lényeg, de azért nem mindegy hogy mivel verik át az embert. Az illeték az ár részének nem tekinthető, mégis belevették. Aztán van például olyan hogy bankkártya használat díja, ami nyilván a neve szerint valami olyasmit takar, hogy ki kell fizetni azt az adminisztrációs és informatikai költséget, ami a bank és a légitársaság közti szerződés költségeit fedezi, aztán mégis személyenként és utanként kell fizetni, hiába utalod egyszerre az oda-vissza utadat akárhány embernek. Bankkal ilyen szerződés biztos nincs, ott mindig egy darab átutalásnak van összege.
2010. dec. 3. 13:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, igen, de sajnos nem vagyok ilyen nem tudom mivel foglalkozó emberke, így már nem igazán tudom folytatni a "beszélgetést". De gondolom te is úgy vagy vele, hogy hiába olcsók ezek a repülőjegyek, azért nagyon sok minden olyan költséget is megfizettetnek velünk, utasokkal, amiket elvileg nem is nekünk kéne... Pontosabban olyan költségek ugye, hogy poggyászdíj, meg banki átutalás díja, meg stb.

Üdv, szép napot! :D

2010. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!