Kezdőoldal » Utazás » Európa » Annyi jot hallok Angliarol...

Annyi jot hallok Angliarol mostanaban, hogy erdemes oda koltozni meg megeri es tok jo. Nekunk is erdemes lenne ott megprobalni?

Figyelt kérdés

Jelenleg USA-ban elunk. Ferjem mar amerikai allampolgar, o mar 23 eve van itt. En csak 3 eve es meg ket evet kell varnom, amig allampolgar lehetek.

Itt nincs semmink csak egy regi autonk es a butoraink. A lakast bereljuk. Sajatot venni nem tudunk. Angolul beszelunk, munkahelyunk van. Viszont ferjemnek meg 9 evet kell ledolgoznia a munkahelyen, hogy 100%-os nyugdujat kapjon. Mar 16 eve dolgozik itt.

De nem merunk gyereket vallalni, mert itt nincs semmilyen tamogatas a gyerekre. Anyuka csak 6 hetig lehet itthon es utanna vissza kell menni dolgozni. Vagy apuka egy fizetesebol kell megelni 3 embernek.Sokba kerul az iskola, az orvosi ellatas es a gyereknek nincs orvosi biytositasa. Ugy hallottam, ezek mind ingyenesek Angliaban. Mit tennetek ilyen helyzetben?


2009. febr. 13. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Angol nyelvtudással, szakmai háttérrel vágjatok bele nyugodtan! Számokban tudok hozzászólni: a havi minmálbér 600-700 Font körül van, ez fedezi nagyjából egy 2 szobás lakás bérleti díját. A rezsi még 150 Font havonta. Kajára mi 1 kisgyerekkel együtt heti 80 fontot költünk. Ez azt jelenti, hogy minimálbérből is havonta félre lehet tenni 200-300 fontot. Új törvény biztosítja, hogy az ideiglenes munkavállalókat is megillesse gyes, legalább annyi időre, amennyit előtte dolgozott, de ha rendes, bejelentett,határozatlan időre szóló szerződésed van, akkor 39 hétig fizetik a gyest. Ezután vagy vissza mész dolgozni (és nagyon lojálisak a kismamákkal), vagy otthon maradsz, csak apa dolgozik és igényelhettek kiegészítő segélyt. De pl bölcsibe is adhatod a gyerkőcöt, akkor annak a költségnek a 80%-át visszatéríti az állam. Elvileg, mi még nem vettük igénybe. A kórházi ellátás, szülés stb tényleg ingyenes, de elég felületesen foglalkoznak az emberrel (személyes tapasztalat). Az amerikai eü ellátásnál 1000x jobb itt, az biztos. Iskolához nem tudok hozzászólni, de annyit tudok, hogy 5 éves korban kezdik, nagyon személyreszabott és ingyenes. Nincs vesztenivalótok, szerintem gyertek!!!!
2009. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Sziasztok!

én soha nem éltem rendesen Amerikában csak dolgoztam több mint 5 évet és dolgoztam Angliában is, de csak hónapokat. Csak tényleg személyes tapasztalat és emberismeret beszél belőlem most. Annyit tudok tanácsolni, hogy inkább tartson ki a férjed még 9 évet és maradjatok amcsiban örökre és keressetek más megoldásokat a gyerekvállalásra. De Angliában----hááát nem egyszerűek az emberek, arrogánsak és savanyúak. Én örökre megútáltam a helyet, nem látom benne a nagy lehetőségeket, sajnálom, én oda nem vágynék, ég és föld a különbség, 2 világ és mentalitás, meg fogjátok bánni ha odamentek!!!

2009. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

SZia,


itt elég eltérö válaszokat írtak.


èn 19 évesen kóstoltam bele amerikába és aztán 2 évre rá angliába. Imádtam amerikát, igaz hála au-pairként voltam vagy is nem volt gondom biztosítással. Akkor megismerkedtem egy ottan sráccal és azért nem maradtam mert már akkor felfogtam hogy hiába a szuper kereset, a biztosítások, majd a gyerekekre az ovoda iskola nagyon sok, így valahogy azt éreztem hogy az ember többet dolgozik mint amennyit ki tudna fizetni. Pedig imádtam, de valahogy taszított is. Aztán átkerültem angliába és ott már Európa volt, szerettem ott lenni, de az ország elég rideg. Viszont ott a járulékok fizetése hasonló mint Magyarországon. vagy is ha bejelentett munkád van fizeted az adót, a tb-t, nyugdíjat, és így ha beteg vagy ingyen ellátnak, a gyerekeknek ingyenes a suli stb...

Aztán a szerelem Németországba telepített le. Itt ha valaki össze házasodik már adókedvezményt kap, ha még gyerek is lesz arra még több adókedvezmény jár.


Èn amondó vagyok hogy kezdj el keresni neten munkát, ezer millió netes munkaközvetítö van. Addjátok be a jelentkezést mindenhova ami tetszik, ne gondolkodjatok, semmin hogy hogy is... csak adjátok be. Jelöljétek meg hogy amerikában vagytok most. Interjút a nagycégek simán online is csiálnak (párome egy multinak dolgozik és sokszor interjúztat telefon keresztül akár brazilt, akár kínait is ide európába)

Ha felvennéenk igent mondanak, akkor lehet a hogyan és egyéb bennetek felmerülö kérdésen gondolkodni. addig felesleges.

De angliában is rettentö drága az albérlet. viszont európa akárhogy is nézzük.

2009. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocsi,keson valaszolok,de remelem elolvasod!Miert nem jottok at Canadaba?Itt van biztositas,fantasztikus az orvosi ellatas es biztositas.Az iskolak ingyenesek,munkahely van,eleg turheto a kozbiztonsag,segitokeszek az emberek/altalaban./1evig maradhat otthon az anyuka a babaval,de en 6evig voltam itthon a fiammal a parom fizetesebol eltunk/nem is rosszul/,es amit az allamtol kaptam csaladi tamogatast abbol.Erdemes megprobalni!!!
2009. febr. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!