Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik olasz városban van...

Melyik olasz városban van télen is szép, napsütéses idő, kellemes hangulat, kedves emberek?

Figyelt kérdés

Olaszországba szeretnék költözni, azt már észrevettem,hogy az éghajlat nem csak attól függ,hogy mennyire járunk délen, hanem a tengertől, hegyektől stbstb.

melyik az a város, ahol ilyenek a feltételek vagy leginkább a szívetek csücske?

én Toszkána és Marche régiókat néztem , ami még közelében sincs délnek, de valahol közép-olaszországra gondoltam.

ötleteket, tapasztalatokat várom :)


2011. márc. 29. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Főleg Észak-Olaszországban vannak kellemesebb városok, Dél-Olaszország elég putri, attól, hogy Nyugaton van kb. olyasmi, mint Románia.


Ne feledd, hogy már Észak-Olaszország is annyira délen van, mint Horvátország, szóval szerintem már ott is elég kellemes idő van télen. Biztos nincsen nagy meleg, de hó és minusz fok szerintem már nincsen.

2011. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Költözz Ciprusra.. :)
2011. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is inkább Észak-Olaszba mennék, mert a déli részek tényleg elég lepattantak, Nápoly pl. egy valóságos putri tényleg, de Rómában se élnék, főleg nyáron, mert akkor elviselhetetlen.
2011. márc. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
toscana... vagy Róma
2011. márc. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igazatok van abban, hogy dél-olaszország egy putri, olyan mint Románia


Észak és közép az fejlett, tehát Toszkána, Lazio azok még jók

de ezeken a helyeken főleg északon még nincs annyira jó idő pl télen, mint ahogy itt fel akarjátok tüntetni


Pl Torinóban olyan idő van mint magyarban


Észak -olaszország egyéb részein ( Velence, Milánó) már jobb az idő, de pl télen minden reggel van fagy, deres a határ stb..

még Rómában és főleg Toszkánában még február végén is lehet hóesés, nem is beszélve pl Emilia- Romagna Provinciáról, ahol még márciusban is havasak a tájak, pedig az már inkább közép mint észak


tehát téle középolaszban napközben lehet 13 fok napos, de reggelente akkor is 1.től -3 fok, köd hó


még Nápolyban is szokott lenni -1 fok is. fáznak is ám az olaszok

a nyár meg nálunk is meleg, ott meg sztem már kellemetlenül meleg


tavasszal meg több eső van mint itthon, pl Rómában felhőszakadások tavasszal stb


azért sok ember aki kevés időt van olaszban és látja a mediterrán növényeket azt hiszi, hogy mindig jó idő van

de a pálma az simán mág a -5 fokot is bírja, meg a havat is ( Istenem, én hányszor láttam már pálmát hóban)

az a lényege, hogy ne legyen hosszú ideig folyamatosan ( tehát több napig) -5 foknál hidegebb

magyarorságon van ilyen azért nincs pálma

a citrom és narancsfa is bírja a 0 ok körülihőmérsékelete annak is csak a tartós fagy halálos

tehát télen is napközben mindig van legalább pár fok, de lehet 12 fok is napos de ott is van hideg és hó stb


igazából a legmelegebb rész az Tarranto és Pozzallo de ezek igazi déli putritelepek

2011. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a tengerparti részek tetszettek.

Bibióne, Jesolo, Rimini...pl.

2011. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért Románia szeretne olyan szép tájakat, mint amilyenek Dél-Olaszországban vannak...
2012. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az 5-ös pontosan leírja. Én még kiegészíteném hogy a Pó folyó völgyében (Lombardia, Veneto és Emilia-Romagna északi része) sűrű köd van télen. Gondoljatok bele: északről, délre hegyek keletről a lagúnák és a tenger határolja, emiatt állandóan páradús levegő van. A téli párás levegő eleve rontja a hőérzetet és a sűrű köd rengeteg karambolt okoz az A4-es autópályán.


Toszkána, Marche eleve hegyes és itt akár 1 méteres hó is esik télen. Szóval északon eleve hideg a tél. De még Calabriaban is esik a hó télen, hiába van délen, tele van 1500-2000 méteres hegyekkel.

2016. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!