Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájc, munkavállalás: elég,...

Svájc, munkavállalás: elég, ha csak angolul beszélek? Vagy német, francia, olasz: valamelyik ezek közül szükséges mindenképpen?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 00:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a munkakörben elég az angol, akkor igen. De Svájc nagyon konzervatív ország, ahol az emberek eléggé hidegek, hogy akarsz hozzájuk közeledni, ha még a nyelvüket sem beszéled? De ha franciául beszélsz, akkor Genf és Lausanne a francia nyelvű nagyvárosok, ha németül akkor Zürich, Basel, Bern, az olasz területen meg nem igazán van nagyváros, csak az 56 ezer lakosú Lugano. De talán még az olasz rész lakói a legnyitottabbak, lévén az a terület már a Mediterráneum határán fekszik, és olaszok lakják...:)
2011. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos választ! A kérdésed jogos, én is gondolkodtam ezen, ezért tettem fel itt a kérdést, hogy vajon melyik nyelvet tanuljam egy intenzív nyelvtanfolyamon pluszban az angolhoz. A szívem az olasz nyelv felé húz, de egyéb dolgokat is figyelembe kell venni. Te kint élsz?
2011. aug. 18. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!