Kezdőoldal » Utazás » Európa » Római vagy prágai hétvége...

Római vagy prágai hétvége inkább, és miért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mindkettő csodálatos. rómába inkább nyáron mennék, ha most ősszel mentek, akk prága:)indokolni nem tudom...
2011. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg mindkettő csodálatos, de én meg pont inkább ősszel mennék Rómába, nem nyáron, mert akkor nekem túl meleg van.:)
2011. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Másodiknak igaza van, nyáron rettenetesen meleg van arrafelé :)


Prága bármikor jó, télen-nyáron. Olcsóbban jössz ki, hiszen oda autóval is egyszerűen eljutsz.

Róma szerintem több napot érdemel. És ha már odáig utazol, felesleges csak 1-2 dolgot megnézni.

2011. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Prága

1. kevesebb mint fele az út /én anno. Velencétől kicsit délebbre nyaraltam és elmentünk Rómába oda-vissza annyi volt az ut mintha egyszer hazajöttünk volna és akkor jóformán csak a colluseum és környékét láttam/

2. Róma az inkább nyáron jobb

3. Én nem nagyon birom az olaszokat, még ott a határ környékén rendben vannak mert ott turistákból élnek...

4. A római utak elég durvák

6. az autósok és a motorosok egyenesen veszélyesek


Ellenben

Párga

1. Közel van.

2. Nem túl nagy.

3. Hasonló árkategória.

4. Látnivalók egész arzenálja.

5. Prága olyan mint Bp. csak épp csehül beszélnek ott

2011. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen sorrendben jó lesz.
2011. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
19:33 "határ környékén"? Milyen határ van Rómánál? :)))
2011. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Prága. Voltam mindkét helyen, de kövezzetek meg, engem Róma nem érintett meg. Persze, szép szép, rengeteg látnivalóval, de valahogy nem olyan, mint elképzeltem. Prága szerethetőbb számomra.
2011. szept. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Rómára nem elég egy hétvége,két nap alatt a látnivalók felét sem láthatod, és a végén marad még a hiányérzet (végülis az sem rossz, egy újabb indok visszalátogatni).

Prágában a látnivalók viszonylag szűk, gyalogosan is bejárható területre koncentrálódnak (ami azért lényegesen nagyobb mint a pesti belváros), két nap alatt kényelmesen be lehet járni.

Prága olcsóbb, közelebb van (ha repülővel mentek akkor viszont mindegy), jobb a helyi sör :), kaja, döntsd l melyik áll közelebb hozzád: pizza, spagetti, lasagne vagy pedig a ropogósra sült kacsacomb knédlivel és párolt káposztával? (nekem itt döntetlen)

2011. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

tegnap 19:58

így szólt a mondat

Az olaszokat nem nagyon birom, a határ környékén -akik élnek olasz- még rendben vannak mert azok turistákból élnek

bocs hogy ennyire nem érted hogy mit akartam irni de nem az én hibám

2011. szept. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem lehetetlen összehasonlítani a kettőt,Róma az antik műemlékeiről híres,meg ugye ott a vatikán is.Prága pedig a középkori illetve az azutáni időkből való építészetéről,meg még sok másról is. Rómára kevés 3nap, de nekünk Prágára is kellett egy hét.
2011. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!