Kezdőoldal » Utazás » Európa » Végül is mennyi alkoholt...

Végül is mennyi alkoholt lehet áthozni Szerbiából?

Figyelt kérdés

Alkohol és alkohol tartalmú italok:


22%-ot meghaladó erősségű alkoholtartalmú égetett italok és párlatok, 80%-os vagy azt meghaladó alkoholtartalmú denaturálatlan etilalkohol: 1 liter, vagy

Párlatok és szeszesitalok, bor vagy egyéb alkohol-alapú aperitifek, tafia ,szaké vagy ezekhez hasonló italok, amelynek alkoholtartalma nem haladja meg a 22%-ot; pezsgőborok, likőrborok: 1 liter, vagy több tétel esetén részarányosan megfelelő mennyiség és

Csendes borok: 2 liter


Mit jelent az hogy részarányosan megfelelő mennyiség?


2011. szept. 22. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 liter szilvapálinkát hoztam át úgy hogy a hátsó ülésen volt a pulcsim alatt. Határnál pedig csak a csomagtartót nézték :_D De vigyázz ezzel.
2011. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eddig egyszer voltam Szerbiában és akkor csak benéztek a csomagtartóba de nem pakoltattak ki és nem nézték át a táskákat.

Állítólag ez ritka.

2011. szept. 22. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kupakot megbontod az már nem számit bele a behozhatóba,mert az már személyes cuccnak számit.Felénk itt délen így szokták csinálni.
2011. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi rendszeresen járunk Szerbiába, ott élnek a nagyszüleim. Nagypapán szokott pálinkát főzni, abból szoktunk is hazahozni egy litert. Amikor megkérdezik a határon, hogy van-e valami jelentenivaló, azt szokta mondani apukám, hogy "Semmi, csak apukámtól egy liter házipálinka". Amikor nagypapámmal jöttünk át határon (négyen ültünk az autóban, elég jó humora van) akkor azt hiszem két litert hoztunk át, és azt mondta a vámosnak, hogy "fél-fél liter pálinka" Nagymamám kérdi tőle: "Miért nem mondtad, hogy két liter?" Válasz: "Hát mondtam, hogy mindenkinek fél liter" :D
2011. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!