Kezdőoldal » Utazás » Európa » Firenze: Kedves kint élők!...

Firenze: Kedves kint élők! Mennyit költötök egy hónapban élelmiszerre, albérletre? Mekkora az átlagfizetés kezdőként, ha mondjuk először egy "egyszerűbb" munkám lesz (pl. pincér)?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez attol fugg melyik orszag, es attol hogy ki mennyit kolt,spanyolorszagban megelsz annyibol mint otthon tobb fizetesert, angliaban 5 szor annyiert, minden relativ ahogy a jo oreg Albert Einstein mondta!!!
2011. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
...bocsnat most latom hogy Firenzet irod akkor viszont havi 400-500 eurot szamolj alberlettel, elelmiszerre pedig kb 250 eurot,de en pl a Caritasnal ingyen eszem, ez a katolikus szervezet, sok magyar kajal itt, es melette dolgozik.
2011. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Még valaki?
2011. okt. 10. 23:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Élelmiszer: minimum 160 euró (ebben tényleg csak az alap élelmiszerek vannak benne és mondjuk heti 2-3 főtt kaja, megdöbbentő, hogy egyes dolgok itt mennyibe kerülnek)+ 50 euró körül, amit nem otthon eszem (melegétel). Ehhez még jönnek a tisztítószerek,tisztálkodási szerek, amiket muszáj megvenni kb.15 euró.

1,5 szobás eléggé lepukkant lakást bérelünk ketten, ez fejenként 420 euró + 60 e rezsi.

Nem bejelentve étteremben (pincérként) olyan 6-7 eurós órabér van, de ez sok mindentől függ,nem is hangzik rosszul, de olyan nem nagyon van,hogy engednek 40 órát dolgozni,egyik dekoratív lány ismerősöm 9 eurót keres, igaz csak egyetem mellett részmunkaidőben dolgozik. Áruházi eladók fizetése teljes munkaidőben 800 euró körül van.

Én olyan 800 eurót költök havonta, épp hogy kijövök, félrenni egyáltalán nem tudok.

Ha elfogadsz egy tanácsot, nem jössz ide dolgozni, mert rettenetesen drága város és elég nehéz munkát találni.

Remélem segítettem.

2012. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, Utolsó! Írod, hogy "nem bejelentve". Nem szokták bejelenteni az alkalmazottakat? És ha beteg vagy, akkor mi van? (Úgy értem, hogy ha nem vagy bejelentve, akkor gondolom nincs betegbiztosítás sem.)

Azt is írod, hogy nem nagyon engednek 40 órát dolgozni. Ezek szerint többnyire részmunkaidős állások vannak?

Válaszodat köszi előre is!:)

2012. febr. 12. 20:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, természetesen, ha feketén dolgozol, nem bejelentve többet fizetnek, mert nem kell utánad fizetni a járulékokat, ez azzal jár együtt, hogy nem lesz természetesen betegbiztosításod, nem fizetik a nyugdíjjárulékokat automatikusan. Ha bejelentenek akkor persze kevesebbet fizetnek a vendéglátóiparban (is). Nem nagyon tudom, hogy a bejelentettek fizetése mennyivel kevesebb, érdeklődni kell. A betegbiztosítással pedig vigyázni kell, mert kb. a tb ellenére minden rendelésen fizetni kell és sajnos nem keveset, én egyszer háziorvosnak fizettem 40 eurót egy egyszerű vizsgálatért...
2012. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A részmunkaidős állást pedig azért írtam, mert én úgy tapasztaltam, hogy inkább felvesznek több pincért, nem nagyon láttam olyat, hogy egy pincér végigdolgozta volna a hetet. (mondjuk ebben tényleg nem tudom, hogy mi a logika, mert ugye kb. ugyanannyit fizetnek, csak több embernek kevesebbet..)
2012. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Remélem jobbra fordul a helyzet Firenzében! Szeptemberben 4 napot tölthettem ott és attól függetlenül, hogy Firenze egy csodálatos, hangulatos város, a negatívumokat is észrevettem. Drága élelmiszerek, stb. És bármelyik boltba, hotelbe, vagy étterembe benéztem, mindenhol olasz alkalmazottakat láttam és persze felmerült bennem a kérdés, hogy ugyan magyarként mennyi esélyem lesz.:-)
2012. febr. 14. 13:16
 9/10 anonim válasza:
èn albèrletre 1600 euròt koltok, ès kaja plusz vàsàrolgatàsokkal mèg havi 1000 megy el...de (!) ismeroseim akik csak szobàt vettek ki, 500at koltenek albèrletre ès kb 300-400 at kaja,ruha stb
2012. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:)
2012. júl. 20. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!