Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik országban leginkább...

Melyik országban leginkább érdemes munkát vállalni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 07:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nagyban befolyásolja a dolgot hogy milyen nyelven beszélsz, és mi a szakmád. Most már Európába nem kell munkavállalási engedély, így szinte bárhová mehetsz.


A legjobb szociális háló szerintem Svédországban van, a legközelebbi, ahová akár ingázhatsz is Ausztria, ahol sok Magyar van, és egyszerű munkát vállalni az Anglia, ahol még az idő is jó az Málta, és ahol tényleg degeszre tömheted a zsebed az Luxembourg.

Nálam ezek a favoritok, egyébként én Londonban élek és nem panaszkodom, bár az élet kicsit drága.

2011. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Bármelyikben, ha nem "aljamunkára" pályázol, és az adott ország nyelvét nagyon jól beszéled.
2011. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
igen,pont ezeket hallottam eddig mindenkitől,mi is Svédországra tippeltünk. Angol alapom van, de ugy tudom hogy kell valamennyi Svéd tudás is
2011. okt. 27. 10:00
 4/25 anonim ***** válasza:
Igen, kell a svéd, de ha munkakereső vagy akkor a munkaügyi hivatal által is tudsz svédet tanulni kint, és kapsz mellé anyagi támogatást is! Ismerős pár él kint, az egyikük tudott svédül, a másik így kezdte a nyelvtanulást.
2011. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
Nekem is élnek ismerőseim Svédországban. Egyikük már egy ideje kint élt, mikor elkezdte a nyelvet tanulni, most ment utána a családja, akik most kezdik. Nagyon jól kijönnek a férj fizetéséből és még az itthoni hitelüket is tudják fizetni. Ha a feleség is talál munkát, azt teljes egészében félre tudják majd rakni. Másik ismerős takarítani jár, meg bevásárolni időseknek, kb 5 órányi munkáért kap 15 ezer forintot! Azt mondják a lakbér, rezsi ami drágább, mint itthon, az élelmiszerek, ruhák, műszaki cikkek, stb. nem. Ha lesz rá lehetőségem én is kiköltözök!
2011. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%

Én Bécset ajánlom.


Kis értéktelen melóval is jót kereshetsz. Ha meg aztán van rendes végzettséged, jó életed lessz kint. :)

2011. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Svédország felé húz a szivem, csakis jókat hallani róla :)
2011. okt. 27. 14:41
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Kár egyébként átszámolni forintra a kint keresett fizetést ha kint is élsz, mert simán lehet napi 15-20 ezer ft-ot keresni bármelyik nyugati országban, de azt itt is költöd el. Nekünk pl az albérlet ami 1 szoba, és közös a konyha-fürdő kerül több mint 150 000ft-ba/hó átszámítva.


Az viszont igaz hogy 2 fő 1 minimálbérből is meg tud élni, igaz félretenni már necces, de ha mind 2-en keresnek akkor az egyik fizetést el lehet tenni.

Egyébként véleményem szerint a legjobb megoldás Ausztriában a határhoz közel melózni, vagy max Bécsben, és itthonról ingázni. Pl Sopronból még Bécs is csak 60km, majdnem végig pálya. Otthon laksz, otthon költöd a kint keresett fizetést, ami ha minimálbért veszünk akkor is 340-350 ezer ft. Ez az otthoni 75 000-hez képest főnyeremény, és csak nyelvtudás kell hozzá.

2011. okt. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:

sziasztok

lehet hogy nem ide tartozik,de leírom...éppen ma nézegettem lidl:versenyképes jövedelem bruttó 77500 elérhető.aminek jórészét ott is költöd majd el...bevásárlás,ilyesmi...szégyen ez az ország

2011. okt. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Versenyképes? Mivel veszi fel a versenyt, a létminimummal?
2011. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!