Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szeretnék Finnországban...

Szeretnék Finnországban dolgozni pár hónapot vagy évet. Angolul jól beszélek, viszont finnül egyáltalán nem. Van így esélyem valamilyen munkára? Akármit elvállalok

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 14:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Kozben gondolkodtam es megtalaltam a legmegfelelobb orszagot...Svajchoz hasonlit, ott eltem 5evig, nagyon nehez volt,hogy befogadjanak, itt megbecsulik a munkam stb, de itt is kb ugyanaz volt a helyzet. Ismerek meg par kulfoldit,ok is folyton panaszkodnak,hogy bar nem mondjak a kepukbe,mint a svajciak,de erezheto,hogy ki vannak rekesztve. Az mas kerdes persze,ha fel evig maradsz itt erasmussal,vagy nyaralsz,akkor totalisan masok,nekem ez is fura volt.
2011. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
szerintem is konzervatívak, én is ismerek a párom lévén jópárat. ha rajtam múlna én nem költöznék oda de most sajna muszáj lesz. aztán ha nagyon rossz akkor megmondom hogy oké költözünk máshova.
2011. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%-os, és úgy sem voltál kicsit előnyben hogy a férjed finn? és finn neved van?
2011. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Na,az is egy kulon procedura volt. Mert felvettem a ferjem nevet, de mivel a keresztnevem Szabina,es azt a magyyar allam nem engedi megvaltoztatni,vagy kivenni a "z" betut, tehat csak magyarosan lehet,amig magyar allampolgar vagy. Most mar finn vagyok,de ez is olyan,hogy elmeletileg talan 4-6ev utan,mar nem tudom biztosan lehetsz finn, ha folyamatosan itt tartozkodsz,es erdekes mert a finn jog ugy mondja ki,hogy 1 napra se mehetsz ez alatt haza! Nyaralni sem! Bar ki es hogy ellenorzi le..mindenesetre ahogy tudjak ellenorzik. Nekem elsore elfogadtak,van ismerosom aki 15eve van itt es meg mindig nem finn... Egyebkent persze a ferjem miatt sokkal konnyebb volt,nelkule nem tudom mi lett volna. Es egyebkent itt nem bun,ha megkerdezi a munkaado,hogy milyen nemzetisegu vagy,csak hogy nehogy meglepodjetek. Mert elmeletileg ugy van,hogy johet az idegen munkaero, HA nincs a finn munkaeropiacon a munka betoltesere alkalmas illeto.
2011. nov. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Jelenleg főiskolán tanulok újságírónak, szóval szakmám még nincs. Viszont szeretnék kimenni dolgozni 1 évre, vagy pár többre, ahogy összejön. Először megpróbálom az Erasmust, viszont ha az nem jönne össze, akkor is ki szeretnék menni, ezért kérdeztem, hogy milyen lehetőségeim vannak.


Arra is gondoltam, hogy au pair lennék, vagy sí oktató, bár még az aljamelót is elvégezném szívesen. Tapasztalatnak mindenképpen jó lenne :)


Mindig is érdekeltek a Skandináv országok, és Finnországra esett a választás, de különösebb oka nincs.

2011. nov. 29. 16:41
 16/23 anonim ***** válasza:
szerintem au-pairként nyugodtan kimehetsz. akkor nem hiszem hogy nagy gondjaid lesznek, legalábbis ismertem egy lányt aki finnországban volt au-pair és nagyon szerette. és akkor még a finn nyelvtudás sem fontos.
2011. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az au-pair az tenyleg mas teszta,annak menj nyugodtan!:)
2011. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
és tudtok valamilyen jó ügynökséget, aki megbízható?
2011. nov. 29. 16:47
 19/23 anonim ***** válasza:
86%-os a Szabinaval arra akartam utalni,hogy mindenki tudta,hogy kelet-europai vagyok, oket meg valahogy nem csipik. De szerintem a ferjeddel tul fogod elni,ha tul esel az elso par "sokkon".:) Ti hol ismertetek meg egymast? Marmint melyik orszagban?
2011. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Bocsi kerdezo az elozo offert. Egyebkent ugynokseget nem tudok,de en is ismerek egy magyar lanyt,aki au-pair itt, o azt mondta,hogy siman a neten intezte. Szerintem van sok ilyen netes ugynokseg,te valaszthatsz a csaladok kozul,aztan jo tanacs: Hasznald ki a skype adta lehetoseget,es elotte kamerazzatok ugy konnyebben tudsz donteni. Sok sikert! Ha van valami kerdesed akkor meg irj. Egyebkent az au-pair azert is jo otlet,mert itt meregdragak az alberletek a hazai atlag budapesti alberlet arakat,kb 3-al szorozd meg,kollegiumok meg nem nagyon vannak,itt a diakok alberletben laknak,vagy szulokkel.
2011. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!