Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztria vs Németország?

Ausztria vs Németország?

Figyelt kérdés
Hol lehet jobban megélni? Mennyi az átlagjövedelem és az adó kulcsok? Mennyibe kerül az élet? Mint lakás, rezsi, élelmiszer, esetleg szórakozás? És ezeknek hol tudnék utána nézni?
2012. jan. 23. 21:37
 1/7 anonim válasza:
100%
Én Ausztriába szeretnék majd dolgozni de én elég közel lakom a határhoz ezért nem tervezek ott lakást bérelni,mivel szerintem hiába keresek ott többet ha a fele elmegy a lakás fenntartására.Az 1-ik ismerősöm is így csinálja(utazgat)és azt mondja így még mindig jobban megéri.
2012. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Németország. Alacsonyabb adók, járulékok, magasabb, biztonságosabb szociális háló, magasabb fizetés. Egyébként a véleményem szerint akkor érdemes külföldre költözni, ha valóban jó a nyelvtudásod és van piacképes végzettséged, amire itt kereslet van. Mert szerintem ebben az esetben van látszata a magasabb életszínvonalnak.
2012. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2.nak Piacképes vagyok nyelvtudás meg most érlelődik, amikorra minden kész, addigra az is meglesz.

Nézegettem állásokat nettó 2000 körül vannak. De Ausztriában úgy tudom 13. és 14. fizetést is kell adni, mégis több Németországbana fizu? Valahol régen olvastam Ausztria 1200 Németeknél 1400 Euró/hó az átlag, de nem biztos.

2012. jan. 23. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha piacképes vagy, akkor hajrá! Sok sikert! Valóban jó életed lehet kinn.


Én úgy tudom, hogy a német átlagfizetés az 1500 € körül van. Az osztrák valamivel ez alatt van. A mindennapi megélhetés valamivel olcsóbb Németországban. A lakásbérleti díjak viszont nagyjából szinten vannak, de mivel itt, Németországban több a nagyváros, ahol magasabbak az árak, így ez felnyomja az arányt. Én tavaly érkeztem Münchenbe, már úgy jöttem ki hogy volt állásom, így azért könnyebb volt. Nekem 1685 € volt a fizetésem egészen decemberig, idén kapok emelést, mivel még nem kaptunk januári bért, így a bérkalkulációm szerint 1715 €-t fogok kapni idén. Csak hogy képbe legyél, leírom, hogy alakulnak a költségeim:


Lakbér(München, 44m2-es lakás): 449 €

Rezsi: 131 €

Bevásárlás: 280 €

Szórakozás: 150 €

TV+internet: 39 €

Mobiltelefonálás: cca.20-25 €


Kb. havi 1100 € kell nekem a megélhetésre, ebben gyakorlatilag minden benn van ami kell, a kocsin kívül.

2012. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

tegnap 22:45

Megkérdezhetem h milyen végzettséged van és h mit dolgozol kint?

2012. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

19:40!


Programozóként(főleg webes területen) dolgozom.

2012. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még jöhet:)
2012. jan. 24. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!