Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európában angol nyelvterületen...

Urszi kérdése:

Európában angol nyelvterületen hova érdemes kiköltözni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal szeretnénk kiköltözni külföldre angol nyelvterületre! Úgy néz ki sajnos ismerős nem tud segíteni, ezért magunkra vagyunk hagyatkozva. A párom asztalos, alap szintű angol nyelvtudással. Nekem idegenforgalmi végzettségem van (2 éves idegenforgalmi menedzser felsőfokú szakképzés) és társalgási szinten beszélem az angolt.22 évesek vagyunk. Nagy Britanniára gondoltunk, de semmi sincs kizárva. Szállás, munka megélhetés, minden érdekel. Elég sürgős lenne a kiköltözés. Kezdő tőkénk van, de azért nem sok. Minden választ előre is köszönök. :)
2012. febr. 3. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A te nyelvismereted oké, de a mai viszonyok között a párodé kevés! Mennyi a kezdőtőkétek? (A magabiztos elinduláshoz legalább 1,5 hónapnyi tőke kell, ami alsó hangon kb. 1500 font minimum!) Anglia nem rossz, de véleményem szerint, igazán akkor tudsz jól élni idekinn, ha el tudsz helyezkedni a szakmádban/szakmátokban és nem minimálbért kerestek! Idekinn, ha csak minimálbért keresel, akkor nem fogsz tudni saját lakást bérelni és másokkal egy lakásban lakni, osztozni a WC-n, fürdőn, az szerintem nem élet! Kezdetnek jó, mert én is így kezdtem, de hosszútávon nem jó! Szerintem, a normális itt tartózkodáshoz, jól fel kell építeni az itteni életét, megfelelő tervezéssel és felkészültséggel. Sok sikert! Ha van még kérdés, szívesen válaszolok!
2012. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Európában csak Nagy Britannia angol nyelvterület szóval sok választásotok nincs:)
2012. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah meg Írország de ezen kívül más opció nincs.
2012. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kb 500-600 ezer ft van kettőnknek induláshoz. Milyen munkák vannak, amiket a fenti végzettségekkel és nyelvtudással találni lehet? Egyikünk sem ragaszkodik a szakmájához, eleinte főleg, amíg nem megy jól az angol. Ha egyikünk talál munkát csak az elején akkor abból el lehet azért lenni valahogy egy közös zuhanyzós-konyhás szobában ketten? Anglia melyik részét tartod leginkább élhetőbbnek?
2012. febr. 3. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:

"Kb 500-600 ezer ft van kettőnknek induláshoz."


Ennyi elég az induláshoz.


"Milyen munkák vannak, amiket a fenti végzettségekkel és nyelvtudással találni lehet?" - Munkákat itt nézhetsz: (Néhány hasznos oldal!)


[link]

[link]

[link]

[link]


"Egyikünk sem ragaszkodik a szakmájához, eleinte főleg, amíg nem megy jól az angol." - Ez jó hozzáállás, az elején minden adandó munkát el kell vállalni!



"Ha egyikünk talál munkát csak az elején akkor abból el lehet azért lenni valahogy egy közös zuhanyzós-konyhás szobában ketten?" - 2-en egy szobában ha csak az egyikőtök dolgozik, ellehet lenni, de nagyon necces! Minimálbért feltételezve, nagyon-nagyon meg kell húzni a nadrágszíjat! (2 hónapig dolgoztam egy magam minimálbérért, csak magamat kellett eltartani, hát éppenhogy összejött! Szerencsére a szakmámban tudtam elhelyezkedni 2 hónap után.)


"Anglia melyik részét tartod leginkább élhetőbbnek?"


Kezdésnek mindenképp nagyvárost javaslok, könnyebb egy kezdő bevándorlónak lakáshoz és álláshoz jutnia.

2012. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Málta is angol nyelvű.
2012. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Jah meg Írország de ezen kívül más opció nincs."


Malta akkor mi? En amugy oda mennek, ha lenne konkret melo.

2012. febr. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bár Dánia már nincs túl közel, de ott is mindenki beszél angolul. Nagyon jó a gazdaságuk, és 1 felmérés szerint ők a világ legboldogabb emberei. ( nem élek ott, de oda akartam menni tanulni és ezért sokat olvastam róla + ismerősöm aki ott tanult rengeteg jót mesélt)
2012. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!