Kezdőoldal » Utazás » Európa » Minden au pair eleteben eljön...

Minden au pair eleteben eljön ez a pont, vagy csak en sokalltam be egy kicsit?

Figyelt kérdés

Alapvetöen szerencsesnek mondhatom magam, mert jo csaladom van, de most kezdek megis kicsit besokallni. Aug közepe ota vagyok itt, egy eves a szerzödes, szoval felen mar tul vagyok.

Nem is tudom, mi a gond. Elegem van, hogy allandoan nekem kell eltakaritani a mocskukat. A konyhaasztal nekem mindig le kell törölni, de ök egesz hetvegen nem teszik, hetfön meg sikalhatom le ami raszaradt. A szemetet se viszik se a hetvegen. Mintha megallna az elet, ha en nem dolgozok. Szombaton 12ig babysittingeltem, aztan vasarnap reggel 7töl nekem kellett a kicsikkel lennem, hogy a szülök ki tudjak aludni magukat...

Tudom, hogy sok au pair meg rosszabb helyzetben van, ezert nem panaszkodom. Csak erdekelne, hogy mindenkinel volt egy ilyen pont, amikor rajött, hogy elege van a "rabszolgamunkabol"?

Ennek ellenere nem fogom ott hagyni a csaladot, mert mas szempontbol meg nagyon korrektek.


2012. febr. 20. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem mi a gond,hiszen ezért alkalmaztak.Vigyázz a gyerekekre,és rakj rendet.Ezért kapsz ingyenes szállást,kaját,és némi pénzt.Ez a munkád végül is.
2012. febr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez a dologod. nekem is voltak melypontok volt hogy ugy ereztem hogy elegem van, de nyeltem egy nagyot es csinaltam tovabb. azert a hazimunka nem olyan nagy dolog meg akkor sem ha sok van.dolgoztam kint angliaban gyarban is , na az volt igazan a faraszto es 2 percre sem alhattal le,ott ereztem igazan hogy rabszolgamunka.
2012. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, mert nem a munkaval van gond, vagyis tudom, hogy mire vallalkoztam. Csak fura, hogy azokat a dolgokat, amiket en itt csinalok, nalunk otthon gyerekkorunktol kezdve megcsinaltuk. Pl kaja utan a mosogatogepbe tenni a cuccot, nem csak melle, az asztal letörölni, az alsogatyat a szennyesba rakni, nem a szoba sarkaba ledobni, a szemetet kivinni a nagykukaba, nem csak lerakni a bejarati ajto melle.

Nem is a csaladdan van gondom igazabol, hanem a felfogassal, a hozzaallassal. De igazatok van, nekik van penzük, ami nekem kell, szoval nyelek en is, es megy tovabb az elet. :)

2012. febr. 20. 13:26
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem igen is rabszolgamunka az aupairség, én egy évig csináltam, azóta nem akarok gyereket :D

soha többet nem csinálnám, akkor jó ha fiatal vagy, sincs megtakaritásod és világot akarsz látni...

ha nem érzed jól magad, menj el simán

2012. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerinted miert tartanak au-pairt/takaritonot? azert mert ok lustak vagy nem hajlandoak ilyen munkat vegezni egyszerubb fizetni valakinek aki mindent megcsinal.
2012. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én amikor gyerek voltam nem volt mosogatógép amibe a használt edényeket tegyem..


Egyébként azért alkalmaznak téged,hogy ezeket mind megcsináld.Őszinte leszek.Engem úgy neveltek,hogy magam után mindig tegyek rendet.Ahogy írod.Mossam el a poharat amiből ittam,és ne csak úgy tegyem az asztalra.A szennyest dobjam a szennyes tartóba,és ne szobában gyűjtsem stb..

Viszont ma ha Au-pair-t alkalmaznék bizony nem mosogatnám el a poharat,és nem vinném ki a szemetet.Ha már fizetek az au-pair-nak akkor csinálja meg ezeket is.Sőt nálam még vasalnia is kéne..


Szóval nem biztos,hogy lusták,vagy nem tanulták meg ők maguk is ezeket a dolgokat.Szerintem csak úgy vannak vele,hogy megfizetik,hogy ezeket is megcsináld..

Bár nem írtad hol vagy au-pair,de ha Angliában akkor jó ha tudod,hogy a legtöbb angol utál takarítani,és imádnak disznóólban élni.Ha anyagilag megengedheti au-pairt vagy bejárónőt alkalmaz.Ha nem engedheti meg magának,akkor a lakása úgy néz ki mint egy disznóól..

2012. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Na álljon meg a menet van bejárónő,takarítónő és dada.Kérem,ha aláírunk egy vacak szerződést,akkor azt mindkét félnek kötelező legyen betartani.

Jellemzően azért alkalmanak ilyen feladatra fiatalokat,hogy könnyebben ki tudják használni őket.

Szerintem au pairkedés selymes köntösbe bújtatott rabszolgamunka.

2014. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!