Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiai utazási tippek?

Hollandiai utazási tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Május végén megyünk 1 hétre Hollandiába, pontosabban Amszterdamba. A neten már nagyjából utánanéztünk a látnivalóknak, de gondoltam itt is megkérdezem, kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy mit érdemes megnézni, nem csak Amszterdamban, hanem "vidéken" is, kirándulóhelyek, látványosságok, minden érdekel.


Köszi a tippeket előre is :)



2012. márc. 9. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Füvezzetek. :D Húúú de rossz élményeim vannak Amszterdammal kapcsolatosan, úgy hogy még nem is jártam ott. :D
2012. márc. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen menjetek el Koog-Zaandijk városkába. Amszterdamtól kb. 20 perc vonattal. Gyönyörű kis mese-falu sok szélmalommal. Amolyan kis skanzen, ahol vehetsz mindenféle holland emléktárgyat, facipőt stb.

Ami jó benne, hogy nem nagyon ismert, ergo nem turistás. Amikor voltam kint, és meséltem a helyieknek, hogy merre jártam, akkor meglepődve hallgatták, ugyanis még ők se hallatok róla. :-D


Itt találsz menetrendet:

[link]


Olyan 3 Euró egy vonatjegy, ami Hollandiában igen olcsó. :-)

Semmiképp se hagyjátok ki.

Jó utat!

2012. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vasútállomás, bicikli bérlés, irány a Dam-ok, kis falvai, tenger és tópart, mocsarak, utazási irodában lehet térképet kérni a környékről, de neten is megtalálhatod.


Vonattal Leiden, itt ismét bicikli (az állomáson) és Keukenhof. Annyi tulipánt és egyéb virágot a további életedben sem fogsz látni. Rá fogsz jönni, hogy csak liliomból több ezer fajta van.


Amersfoort délkeletre vonattal. Gyönyörű kisváros középkori utcákkal, házakkal, csatornapart hangulatos sétányokkal, ja és a középkori főtér a piaccal. Az öregsajtot ki ne hagyd, olcsóbb és jobb, mint nálunk.


Ha még Amszterdamot is be akarod bóklászni, ennyi úgy se fér bele. De legalább a vöröslámpás negyedbe és a Van Gogh múzeumba menj el. Két világ és egyiket se kapod meg másutt. Amszterdamra is érdemes biciklit bérelni, sokkal gyorsabb a közlekedés. Nem tudom mennyire hallottad, de arrafelé a biciklis az "úr", az autós előtt is. Ők így érzik jól magukat.

2012. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy elfelejtsem: utazás előtt közvetlenül, nézd meg a neten az ottani időjárást. Nehogy neked is a használt piacon kelljen pulóvert meg nagykabátot venned, mert 22 fokból érkezel 6-ba. A tengeri szelek nagyon tréfásak tudnak lenni.
2012. márc. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek az eddigi válaszokat :)
2012. márc. 12. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!