Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögország - Korfun aktuális...

Görögország - Korfun aktuális árak? És látnivalók, amiket érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén Korfura szeretnénk menni nyaralni és jelenleg épp az út megszervezése zajlik :) kíváncsi lennék milyen helyekre érdemes mindenképpen ellátogatni?! Valamint az aktuális árak is érdekelnének: élelmiszerek, belépők a nevezetességekhez, motor/autó bérlés?? Persze, nyilván minden étteremben különböznek az árak, de nagyjából jó lenne tájékozódni! Előre is Köszönöm!

2012. ápr. 5. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én többször voltam már Korfun, legutóbb 3 éve, az akkori árakat nagyjából el tudom mondani, de nem tudom, hogy mennyire változtak azóta...

Étterem:

0,5-ös víz (szinte mindenhol csak mentes van) 1,5-2 E

0,5 l sör 3 E (helyi, pl Mythos 2 E)

saláták 4-8 E (görögsali a legolcsóbb)

húsok körettel (pl sült csirkemell+krumpli) 10 E körül

mousaka 7-8 E

gyros út széli sütödében 2,5 E, gyrostál étteremben 6-7 E

tintahalkarika körettel 8 E

kagyló 15 E körül

garnélarák 20 E fölött (egy adag úgy 6 db, nagyobb méretű)

napágy bérlés a strandokon 7-7,5 E (Moraitikában, 2 ágy+1 ernyő)

Boltok:

0,5-ös víz 50 cent

kenyér 2-3 E (nagyon sokféle van)

péksütik 1-2 E

sör 1-2 E

zöldség-gyümölcs árakat nem tudok sajnos mondani

felvágottak nem nagyon vannak, max csomagoltak, szóval nincs olyan húsos részleg, ahol vehetsz mondjuk 20 deka párizsit

árakról hirtelen ennyi jutott eszembe...

Látnivalók: (sajnos belépő árakat nem tudok mondani)

Korfu városba mindenképp el kell tölteni egy napot, nagyon szép sétálóutcái vannak üzletekkel, éttermekkel, és muszáj megnézni az erődöt is!

Sissi kastély

Paleokastrica, itt érdemes bérelni motorcsónakot, és a sofőr csomó szép barlangba bevisz

Sidari, a gyönyörű homokkő-sziklákkal, vigyetek fürdőruhát, és ússzatok át a szerelmesek alagútján (akik itt együtt átúsznak, azok örökre együtt maradnak)

Aqualand, szintén egész napos program, ennek az árára véletlenül emlékszem, 20 E körül volt

Glyfada, gyönyörű homokos part, pár órát érdemes itt strandolással tölteni.


Mi úgy szoktuk, hogy egy napra bérelünk autót, és a szebb helyeket azzal nézzük meg (Paleokastrica, Glyfada, Sidari, meg csomó helyen megállunk még út közben, ahol szép öblöt látunk), a kocsibérlés kb. 50 E egy napra, ez egy kisebb autót jelent, pl egy fiat-ot. motor ennél azért jóval olcsóbb, de a görögök vezetési stílusa elég érdekes, én nem nagyon mernék motorozni, de ha nagy gyakorlatotok van, akkor nem lesz gond.

Egy napot szoktunk szánni az Aquaparkra, és egy jó fél napot Korfu városra.


Hol lesz a szállásotok?

Ha még nem döntöttetek, akkor én mindenképpen Moraitikát ajánlanám, elég szép a strandja (kint sóderos, de a vízben nagyon finom homokos, több km hosszú) a parton végig éttermek vannak, jó az éjszakai élet, sok étterem van a központban is, az üzletek (szuvenír), élelmiszerboltok éjszaka is nyitva vannak.

Ha apartmant kerestek, akkor mindenképp a központ és a strand max 2-300 m-es közelében keresgéljetek (általában, ha azt írják, hogy néhány perces sétára van a szállás valamitől, akkor az jó 15 perc gyaloglás... és a 200 méter is min. 500)

A nagyobb szállodák a városon kívül vannak, van saját strandjuk, de itt általában nem olyan szép a part (hínáros, köves is lehet) és nincs ott semmi a hotelokon kívül, a központ és a fő strand ilyen esetben akár csak busszal érhető el (hacsak nem béreltek egész nyaralásra robogót, mert úgy kényelmes a dolog).

Hát most így ennyi jutott eszembe, de ha van még kérdés, akkor szívesen válaszolok, ha tudok.

Akár privit is írhatsz, tudok pár képet mutatni :)

2012. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, de hosszú lett:D:D
2012. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél! :)
2012. ápr. 5. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!