Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovéniában mennyire tudok...

Szlovéniában mennyire tudok boldogulni az angollal?

Figyelt kérdés

Természetesen a nyelvet megtanulnám, csak albérletet és munkát lehet találni angol nyelvvel is?

Mennyire beszélik ott?


2012. jún. 12. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából sztem ez alapkövetelmény, hogy bármelyik országban is vállalsz munkát az ottani nyelvet beszéld. Nyilván előny ha tudsz angolul is, főleg akkor ha a vendéglátásban helyezkedsz el. De gondolj bele: te se szívesen alkalmaznál egy olyasvalakit, aki nem tud magyarul.
2012. jún. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyira mint MO-n boldogulnál vele, azaz ha mást nem beszélsz semennyire.
2012. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De pl albérletet keresni, és munkát ahhoz elég az angol?

Természetesen megtanulnék szlovénul.

2012. jún. 14. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Én multiknál dolgoztam otthon Magyarországon és mindenhol volt olyan munkatársam, akik egy kukkot sem beszéltek magyarul. És ugyanazon a szinten voltak, mint én, tehát nem managerek voltak vagy valami más fejesek.

Szerintem ilyen munka van Szlovéniában is... olyan ügynökségek is biztos vannak, ahol tudnak neked segíteni angolul albit szerezni. Biztos, hogy időbe fog telni, de próba szerencse. Nekem amgy nagyon szimpatikus ország, én is szívesen élnék ott. Próbáld meg mindenképp.

Sok sikert!

2012. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szlovéniában élek.

Albérletet ügynökségen keresztül tudnál találni angolul is, viszont munkát nem, ez tapasztalat, én is így kezdtem. Még egy árufeltöltői munkához is kell a szlovén.

Ha regisztrált munkanélküli vagy Szlovéniában, akkor ingyen jár a nyelvtanfolyam, de az csak 60 órás, abból igen nehéz rendesen megtanulni beszélni, ugyanis nem beszédközpontú, inkább a nyelvtant magyarázzák.

2012. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az előző vagyok. Annyit hozzátennék, hogy itt nagyon sokan beszélik az angolt, még a középkorúak is. Hivatalos ügyintézésnél viszont nem szeretnek megszólalni angolul, ez tapasztalat.
2012. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!