Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire nehéz Ausztriába...

Timvik kérdése:

Mennyire nehéz Ausztriába költözni, munkát kapni egy 3fős családnak?

Figyelt kérdés
Ausztriában szeretnénk dolgozni és a kislányomat(1éves 9hónapos) oviba járatni. Van tapasztalatunk pincérként, bárosként, takarítóként, és németül is konyítunk valamit, csak nem tudjuk, hogyan induljunk el, és, hogy megéri-e kimenni gyerekkel. Kérlek, osszatok meg velünk tapasztalatokat, tanácsokat!

2012. júl. 17. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs kint ismerös nem könnyü. de ha van elég pénzetek megoldható. Mleot mindenképp innen kell még intézni.
2012. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazat adok az előzőnek, itthonról intézzetek munkát, ne ott keresgéljetek.
2012. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ági8405, Te ott élsz? Esetleg van gyereked? Nem tudod, hogy működik ott az ovi dolog? Köszi
2012. júl. 18. 20:22
 4/9 anonim válasza:
100%
ovi: ha van kint lakcímetek bejelentve az adott helyhez tartozó oviba beírathatod ingyenes, csak a kaját kell fizetni.
2012. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
ams.at oldalom a job finden rublikába találsz állas ajánlatokat. Ha beszélsz annyira németül, hogy nem akadály németül telefonon munkáról beszélned akkor már indulhatsz is, valószínű akkor ennél több a német nyeltudásod. De ha ez problémát jelent nehéz dolgod lesz. Nyelvismeret nélkül nagy valószínűséggel ki is használnak!! A munkába álláshoz a németen kívül rengeteg infora lesz szükséged. pl. olyannyira mint itthon ha munkába állsz.Jogok, kamarák, szabályok, munka törvényei,kollektív fizetési határok,bankszámla nyitás, magyarokat segítő szervezetek, AMS, kihez hova fordulhatsz..stb. Ott kint sokminden más is. Jobb a rendszer csak ismerned kell, hogy ne vágjanak át. Ha látják, hogy tisztában vagy vele, lesz jo munkahelyed is. Gyerekkel bátor vagy, ha ezt egyedül megléped. Kitartás sok sikert. A gyerek jövőjének szempontjából mindenképpen javaslom. Én egyedül kezdtem több mint egy évtizede nyelvtudás nélkül, nagyon nehéz volt. mindenre egyedül jöttem rá. ennyi tapasztalattal nem jönnék ki nyelvtudás nélkül, mert évek szállnak el, mire megvilágosodsz. Nekem mindegy volt az első pár évben, hogy szó szerint ki rúg belém, mert egyedül voltam és tudtam, ha kitartok ennél lesz jobb is. De csak magamért tartoztam felelősséggel. jobb jövőt szeretnél a picidnek és ez a legfontosabb. mérlegelj! Lehet nem is kell ennyi info mert akkor nem indulsz neki.
2012. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Nekem nincs senki ismerősöm Ausztriában, sajnos, ezért egyáltalán nem vagyok tisztában az ottani törvényekkel, szabályokkal, lehetőségekkel. A párom az, aki jobban beszél németül én még most tanulom. Még az lenne e kérdésem, hogy a kislányomat felveszik oviba, ha nem tud semmit németül? Mondjuk még csak most tanul beszélni :)
2012. júl. 22. 14:00
 7/9 anonim válasza:
100%

a határ mellett az egyik faluból többen is átviszik gyereküket oviba német nélkül. nem is olyan rég volt egy kis botrány emiatt több kinti polgármestert meghurcoltak, mivel az óvodához mindenképpen kint kell lakcím. Sok magyarnak olyan lakcíme volt ahol csak bejelentkeztek, de nem laktak ott. Ezt a politika ki is használta, hogy melyik párt polgármesterei ellen tudtak port kavarni, mivel nem néztek utána, hogy ténylegesen ki lakik ott a címen. A gyerek gyorsan meg fog tanulni németül, de ha te most tanulgatsz, hát...., próba szerencse. Sokan el vannak tájolva, hogy könnyű munkát találni német nélkül. Még egy konyhai kisegítőnek is tudnia kell egy társalgási szintet. Azóta, hogy nem kell munkavállalási próbálkoznak, álmodoznak, mint az egyik barátnőm. Több éve privátba takarítgat, majd azt hitte, hogy simán bekerül egy aldiba, vagy spar-ba, penny-be akár 20 órára, mint ahogy hitte 800 Euroért. Nem hitte el mikor mondtam, hogy el van tévedve. A minimál 900 Euro netto körül van 40 órára.

Egy példa: Most a hétvégén segítettem egy ismerősnek munkát keresni. Problémája van a megszólalással. fél telefonálni németül, ami elengedhetetlen munkakereséskor. Kínai étterem: hétftól-szombatig reggeltől estig, wc-takarítás asztalok törlése a munka. ez kb heti55 ora.

netto 700 euro csak 20 órára jelent be, nincs 13 és 14 fizetés, nincs szabadnap, nincs szabadság. röhej..

A magyarokra ugyanazok a jogok vonatkoznak a kinti munkaerő piacon, mint egy osztrákra. Ha nekem mondta volna, mondtam volna, hogy már megyek is az munkakamarához feljelenteni. olyan nincs, hogy 13 és 14 havit nem fizet. annyiért jelentsen be amennyiért dolgozom. csak az első 6 hónapban nem kérhető ki a szabadság de utána ki kell venni az 5 hetet.. 3 hetet ő választ 2 hetet meg a m.vállaló az egy évből. nem kötelező munkaszerződést írni. felmondási idő, próbaidő általában 1 hónap. Minden hó végén kell, hogy egy Lohnzettelt kapjál, a pénz a megnyitott bankszámládra menjen. Ha eljössz a cégtől kérjél Ajánló levelet. ez náluk szokás, így a következő munkahelyen látják, hogy előtte hogy dolgoztál. Negatív ajánló levelet nem írhat, mert feljelentheted. De írhat olyat ami azt sugallja, hogy nem jó a munkád. Röviden ennyi.

2012. júl. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Húúúha, hát igen, gondoltam, hogy nem olyan álom az ottani élet sem, mint ahogy mi itthon hisszük... Én még csak 22éves vagyok, ugyhogy remélem, hogy sikerül megtanuljam a németet, suliban tanultam 4évet, de az édes kevés, most könyvekből próbálkozok és a párom is segít. Neki nem lenne probléma telefonon beszélni.

Nagy megkönnyebülés már az is, hogy az ovival nem lenne gond.

Nagyon hasznos volt a válaszod, ennyit még a barátaim sem segítettek, akik külföldön élnek, más országokban...

Nagyon szépen köszönöm!

Minden jót!

2012. júl. 23. 13:13
 9/9 Esztu81 válasza:

Sziasztok!

Nem indítottam új fórumot, mert megtaláltam ezt, de kb most tartok ott, ahol akkor a kérdező. Annyi különbséggel, hogy a kislányunk még csak egy éves. MOndjuk, mire felfrissítem a nyelvtudásomat (illetve a párom megtanul annyira németül) annyira, hogy munkát vállaljunk, szerintem lassan betölti a kettőt. De már kezd elegünk lenni ebből az állandó küszködésből, hogy két fizetésből hónap végén már gondolkodni kell, hogy hogyan osszam be a pénzt. Kedves kérdező, sikerült azóta kiköltöznötök? Ovit sikerült intézni. Nagyon jó lenne hallani, hogy mik voltak a te tapasztalataid!

2014. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!