Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondoltok Szlovéniáról?

Delusion kérdése:

Mit gondoltok Szlovéniáról?

Figyelt kérdés

Hogy miért kérdezem: gondolkoztam rajta, hogy idén, vagy jövőre elutazok oda pár napra, kipróbálom, hogy ott milyen az élet. Őszintén szólva, szimpatizálok az országgal (már amennyire az internet ezt lehetővé tette), és el tudnám magam képzelni ott később.


Hogy mit szeretnék: Komoly válaszokat, minden szubjektív vélemény érdekel, legyen az a közbiztonságról, jogrendszerről, az emberekről, azok mentalitásáról, a tájakról, vagy bármi másról, ami kapcsolódik ehhez az országhoz. Abszolút nem ez a kérdés fő profilja, de az ország politikájáról/gazdaságáról is lehet szó, ha ez megvalósítható elfogadható/értelmes keretek között.


P.S. nem valami nagyravágyó tinédzser vagyok, tudom, hogy ott sem "kolbászból van a kerítés".


2012. júl. 17. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgytudom az gyakorlatilag a "szláv Ausztria". Minden körülmény olyan, mint az osztrákoknál csak szlovénül beszélnek.
2012. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Antimod ***** válasza:
67%
Azért ez túlzás, de fejlődőképesebb hely, mint Magyarország, és sokkal előrébb tartanak.
2012. júl. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Mi nyaralni voltunk ott tavaly és nekem nagyon tetszett. Gyönyörű tájak, kultúrált városok, szép tengerpart, Bled az vmi csodálatos...stb.

Viszont elég drága és az emberek nem nagyon beszélnek angolul, inkább németül, ami nekünk rossz volt. És elég zárkózottak, nem olyan barátkozósak...

2012. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy tűnt, hogy más posztjugoszláv országokhoz képest kicsit zárkózottabbak az emberek, de azért még mindig nem egy Ausztria e tekintetben. Rendezett ország, van benne fejlődési potenciál. Az élet határozottan drágább mint Magyarországon, de olcsóbb, mint Ausztriában vagy Olaszországban. Autópálya-matricát ne felejts el venni, mert kellemetlen, ha a rendőrbácsi rajtakap, nekem elhiheted :)
2012. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat : )
2012. júl. 24. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!