Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország tényleg a "tökélet...

Németország tényleg a "tökéletes ország"?

Figyelt kérdés
A nagy Németország-rajongók szerint ott van az egyik legmagasabb életszínvonal a Földön, a tömegközlekedés precíz és pontos (kb. sosem késik semmi), az időjárás kellemes, sok a zöld és óvják is ezeket a területeket, nyitottak a világra, növekszik a gazdasága, jó a szociális háló, a munkanélküliség is alacsony, stb. stb.
2012. júl. 20. 03:19
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
éppen hogy szar az idő
2012. júl. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem tetszik az időjárás is, nem mondom hogy itt minden tökéletes, itt sem kolbászból van a kerítés, de ha van egy szakmád amire itt igény van, akkor el lehet helyezkedni és nem lesz gond a megélhetés.
2012. júl. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy tökéletes ország. Mindenkinek mások az igényei, lehet, hogy valakinek Németország tökéletes, másnak meg nem. Hiába jók például a gazdasági körülmények, ha valakinek nem jön be a mentalitás nem fogja úgy érezni, hogy Németország tökéletes hely lenne.
2012. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon jó ország, de nagyon sokan utálják. Hidegebb van és többet esik mint itthon (mondjuk elég nagy országról beszélünk, úgyhogy nehéz általánosítani), sokan utálják a nyelvet is, hogy milyen ronda és nehéz. Valamint az emberek mentalitása is nagyon más. A precizitás nem mindig pozitívumként jön le egy magyarnak. Főleg ha pl. a törvények betartására gondolunk.
2012. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Én szeretem a nyelvüket tervezem hogy egyetem után kimegyek dolgozni vagy oda vagy Ausztriába

Bár ahogy hallottam elég nagy szarban lesznek pár év múlva az arabok miatt

Perpill 15millió arab él az országban akik átlagban 6gyereket vállalnak,míg egy német csak 0.6!!!ot..

Ha ez így folytatódik 40év múlva alig lesz ott egy pár német

2012. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: nálunk nem ugyanez a helyzet...? (csak nem arabokkal ugye...)
2012. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Németországban alig van arab. Inkább törökök, ők sincsenek 15 millióan, és 6 gyerekük sincs. Ne higgy el minden hülyeséget.


És Németországnak is vannak azért hátulütői, az sem igaz minden, amit a kérdező ír. Pl. a berlini S-Bahn ismeretében olyat állítani, hogy a német tömegközlekedés mindig precíz és pontos... Na meg a vonatok, biztos pontosak, de a vonatjegyek a magyar árak tízszeresébe kerülnek. Az egy németnek se mindegy pl., hogy Berlinből Münchenbe oda-vissza 250 euró egy vonatjegy. Annyiból már elmész az Adriára egy hétre, és ez csak egy vonatjegy két német város között. A rezsiköltségek is Németországban a legmagasabbak egész Európában.


Emellett külföldiként nehezebb beilleszkedni az országban, mint pl. Angliában.

2012. júl. 22. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
én nem vagyok "németország fan " meg semmi ilyesmi , de amit a kérdező írt az helyes. Én amikor először Németországban jártam akkor Münchenben voltam egy hetet , és azóta mind a mai napig itt élek. Precízek és pontosak, nem elmebetegek mint a budapesti autósok, intellifensek, segítőkészek és eddig semmi olyan nem volt, amire azt mondhatnám hogy hú de gáz. Ízlések és pofonok. Nekem nagyon tetszik, nem mindegy hogy Németország melyik területére kerülsz. Egyértelműen élhetőbb mint Anglia és az USA.. Van gazdaságuk, és NEM nyomorogsz, mert ha van egy jó szakmád, kiválóan meg tudsz élni.Ez az arabos történet vicces volt. Egyszerűen csak röhögök és fogom a fejem, hogy az interneten mennyi sok hülyeség terjed, de még hogy el is hiszi a naív magyar.. CSAK OLYANOKNAK HIGYJETEK AKIK JÁRTAK NÉMETORSZÁGBAN VAGY ÉRTENEK HOZZÁ. Olyanok akik azt se tudják hány tartománya van meg se szólaljon, az inkább hallgasson. Németország tárt karokkal vár mindenkit :)
2012. júl. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Még szép, hogy a tökéletes ország. Tudsz jobbat?

!!Németország bármi áron!!

2012. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!