Kezdőoldal » Utazás » Európa » Prága! Mit kell feltétlenül...

Prága! Mit kell feltétlenül megnézni?

Figyelt kérdés
Prágába készülnénk három napra, azonban a párom nem igen szereti a városnéző kirándulásokat! Én igen, de én sem szeretem azért túlzásba vinni. Csak a legfontosabbakat, esetleg az eldugott szépségeket szeretnénk megnézni. Emellett esetleg valami strand, vagy fürdő van-e a környéken, amit meglátogathatnánk. Vidámpark vagy bármi szabadidős tevékenység, ami a napi városnézés után egy kicsit kikapcsolhat?

2012. júl. 21. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az "U Fleků" nevű restit és egyben sörgyárat ajánlanám, amely egy turisztikai látványosság is, mivel az volt a Svejk a derék katona törzshelye is. És kóstolja meg a hagyományos, helyi kászítésű 13 fokos barna sört is .

A hely mindig nagyon hangulatos.

2012. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az U Fleku egy turistacsapda, nem sok köze van az igazi cseh kocsmákhoz. Igen, 10-15 éve még autentikus volt, most már csak a lehúzáshoz értenek. Én gyorsan átmentem az átellenben található névtelen kiskocsmába.


Mit kell látni?

Staromestská námestí és környéke, Vencel tér, Károly-híd,zsidó negyed, Hradzsin, Kisoldal, Vysehrad. Nem tűnik soknak, de az, viszont igazából egyiket sem hagynám ki a helyetekben. Talán a Kisoldal és Vysehrad ami csak kicsit kötelező, de nem nagyon :)

Sörözőt pedig keressetek a külsőbb városrészekben, sokkal autentikusabbakat találtok, mint a turistanegyedekben. Ne féljetek ez ügyben felülni egy random villamosra. Szabadidős tevékenységnek is a sörözést ajánlom, a cseh sörök a világ legjobb sörei.

2012. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi anno mikor 3 napra mentünk azt csináltuk, hogy elindultunk valamerre és leskelődtünk. /Jelzem semmi térkép nélkül és minimális angol tudással/ Így láttuk a Lőportoronyt, Reprezentációsházat. /Ezeket legelső este kezdtük el fotózgatni mert ott volt az utca végén mikor visszamentünk a szállásra akkor derült ki, hogy az két látványoság volt/ Vencel tér, Arany utcácska, Károly híd, Moldva, St. Vitus...
2012. júl. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!