Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy lehet az, hogy Prága még...

Hogy lehet az, hogy Prága még Bécsnél is felkapottabb város lett?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam valahol, hogy Prágába több turista megy évente, mint Bécsbe... azt tudtam, hogy Budapestnél jóval menőbb, de nem gondoltam volna, hogy Bécsnél is! :)
2012. júl. 22. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám menőbbnek, csak két külön kategória. Prágának megvan az a középkorias bája, Bécs pedig inkább 19. századi birodalmi város. Az hogy Prága most felkapottabb talán azért van, mert sokáig el volt zárva, mostanában zárkózik fel a nyugati városokhoz. Azon kívűl lényegesen olcsóbb is, ami azért a fejlett világban is egy fontos szempont.
2012. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Jó amit az első írt, de még hozzá tenném, hogy Prága sokkal szebb mint Bécs.
2012. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Nexxxt82 válasza:
83%

Én egyiktől sem vagyok elájulva. Bécs nagyon szép város, de nekem túl "steril", hiányzik belőle a vibrálás.


Prága is szép, de az állandó nagy tömegtől teljesen élvezhetetlen. Belvárosa jó, de nem túl nagy.


Egyik helyre sem mennék el megint, magam kedvéért.

2012. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Egyébként szerintem mindkét város gyönyörű, bár Budapest ezeknél sokkal szebb és izgalmasabb.

Szerintem:

1. Budapest

2. Prága

3. Bécs

Már ami a szépséget/hangulatot illeti.:)


Az ok pedig valószínűleg az lehet, amit az egyik előttem kommentelő írt: viszonylag olcsó (nyugati viszonylatban), mégis fejlett, gyönyörű, és valóban, nem olyan steril, mint Bécs, jobb az éjszakai élet és finom a sör. :D

2012. júl. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam abszolút Prága a favorit,persze ez csak személyes vélemény:)

Hozzáteszem az elmúlt években nagyon rendbe tették a várost,sok volt a felújítás,a fejlesztés,nagyon élvezhető hely lett,bár én régen 10-20 éve is szerettem.

Valóban sok a turista,szinte csak úgy hömpölyögnek,árak tekintetében pedig olcsóbb,mint Pest vagy Bécs.

2012. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Prága újdonság az idegenforgalomban Bécshez képest, de Budapest még népszerűbb lenne, csak sajnos Prága többet költ az idegenforgalomra és a marketingre.
2012. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
97%
Bécsben sajnos még nem voltam, Prágában viszont igen. Ajánlani tudom, ha külföldi útra vágysz, nagyon szép város. De nekem Budapest a szívem csücske.:)
2012. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
69%
Bécs sem "menőbb" Budapestnél, de nem ez a lényeg. Voltam ott. Szinte az egész belvárosban régi (gótikus) stílusú épületek vannak
2012. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Pl.

olcsó: négycsillagos szálodában 30 ezerért 2 személy 2 éjszakát is eltölthet

sör: a prágai sörök és sörözők elég népszerűek és felkapottak

látnivalókban bővelkedik (Budapestinél lényegesen nagyobb sétálóutcás belvárosi része van)

olcsóbb a tömegközlekedés

2012. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Na ja. Prágában a belvárosban 10 éve, amikor voltunk, meg tudtuk fizetni az éttermet, míg Budapesten a gatyánk ráment volna egy ugyanilyen helyen!
2013. febr. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!