Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest-Pozsony utazás?

Budapest-Pozsony utazás?

Figyelt kérdés

Pozsonyba akarunk menni, és az az igazság, hogy fogalmam sincs hogy lehet.

1.: nincs autóm, mert 16 éves vagyok, a szüleim nem visznek el, mert barátokkal megyünk, akik hozzám hasonlóan nem tudják, hogy hogy juthatnak el oda.

2.: Ott a vonat, de az információim hiányosak, mert nem tudom sem a jegy árát, valamint pontos menetrendet sem. Tudom, hogy a Google a barátom, de nekem nem segít semmi kézzelfogható információval.

3.: Egy nap erejéig akarunk lent lenni, tehát még aznap jönnénk is vissza.

Ez most úgy hangzik, mintha mással terveztetnék meg egy egynapos utazást... Most valószínűleg erről is van szó, de annyira analfabéta vagyok ezekhez, úgyhogy előre is köszönöm a segítséget, ha valaki jártas a témában.



2012. júl. 24. 02:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz:

[link]

2012. júl. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Antimod ***** válasza:

Vonat kora reggel megy, a jegy kb. 16 EURO volt tavaly (a menettérti!). Három óra alatt ott van.

Biztos vagyok benne, hogy buszjáratok is vannak, nézd meg a volánbusz, Orangeways stb. oldalait is, hátha jobban jöttök ki.

2012. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, mennek buszok is, de nem olcsóbbak és a vonat sokkal jobb, gyorsabb.
2012. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Buszokból a StudentagencyBus-t ajánlom. Van diák kedvezmény. Olcsóbb, mint a vonat, de én is inkább a vonatot preferálom.
2012. júl. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Busz: Orangeways és Cseh-busz, egykori Student Agency. Kb 5000 forint a retúr jegy. Érdemes böngészni vonat és busz között, hogy melyik jön-megy számotokra jobb időben. Arra még nem jártam, de Szlovákiába vonatoztam már és a Cseh-busszal is utaztam már. Igazából nekem mindkettő bejött.
2012. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Orangeways-t egyáltalán nem ajánlom. Én rendszeresen buszozom ezen az útvonalon és sokszor megtörtént már, mikor ezt a társaságot választottam (mert a StudentA. buszai megteltek), hogy nem indult a járat és még soha nem sikerült időben megérkezni. Ezen felül az egész személyzet nagyon bunkó (gondolom nincsenek rendesen megfizetve...)

Általában nincs film, újság soha és a meleg italokat is a járatok 10%-ain szolgáltak csak fel.

Ha nem indul a járat, azt csak késve mondják... pl. 9órás járat törlését aznap 9:30-kor jelentik be. Ezek után még neked kell harcolnod vagy fél évig, hogy visszakapd a kifizetett, bár el nem indult busz jegyének az árát.

SOHA TÖBBÉ Orangeways!!! Inkább nem megyek sehova.

2012. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2012. júl. 27. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!