Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik jobb tengerpart?

Melyik jobb tengerpart?

Figyelt kérdés

Igazából 2 kérdésem lenne...

1.: Olaszországban melyik a legszebb tengerpart , Szicilián kivül? Ja és Szicilia tényleg tele van maffiózokkal?:)

2.: Melyik ,szebb,jobb? Bolgar tengerpart, Roman tengerpart,Bibione Olaszországban,Lignano Olaszban , Francia Riviera,Montenegro tengerpart,Horvat tengerpart,Gorog tengerpart. Vagyis talan jobb lenne ha

ugy irnatok az utobbi kerdesemre a valaszt,hogy sorrendben..

Mar bocsi hogy varialok itt, meg azert is amiert nem irok ekezetet,de telorol vagyok,es sokaig tart mire ekezetes szoveget leirok..



#horvát tengerpart #Horvátország #Románia #Franciaország #Olaszország #Bulgária #olasz tengerpart #francia riviera #bolgàr tengerpart #román tengerpart
2012. aug. 20. 06:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
ha tele is van akkor téged miért bántanának?Amúgy nincs tele...
2012. aug. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom..:S:D
2012. aug. 20. 07:49
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Kíváncsi vagyok, van-e itt olyan aki mindegyiket végig járta, és tud sorrendet állítani...


A másik, hogy pl a montenegrói tengerpart teljesen más Kotornál és más Ulcinj-nál. Egyik kavicsos, gyorsan mélyülő, a másik homokos. Görögöknél kb 4000 km a part, nem lehet általánosítani, hogy itt milyen. És akkor még ott vannak a szigetek is...


Én montenegri tengerpartot ajánlanám, közelebb van mint a bolgár, román, görög, vagy a nyugatiak, viszont olcsóbb a horvátnál.

2012. aug. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

1. Szicílián kívül Campania partjai és Szardínia nagyon szép, de ez egyéni vélemény. És Szicília nincs tele maffiózókkal, legalábbis a turisták ebből nem sokat érzékelnek.

2. Az általad felsoroltakat pedig nem nagyon lehet összehasonlítani, pl. aki a homokos partot kedveli annak lehet jobban bejön Bulgária. Én speciel a sziklásat szeretem.

2012. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem derül ki, igazán mit szeretnél tudni. Ezért nem is lehet jó választ adni, csak általános igazságokat.


Természetesen Szicíliában van elég sok maffiózó, de nyugodj meg, nem rád hajtanak, hiszen belőled (a turizmusból) elég szép hasznot húznak.


Mindenkinek van legszebb tengerpartja, mind más, és nem azonos a te igényeiddel. Általában a bolgár tengerpart messze van, többnyire homokos, és az infrastruktúra messze nem egyenletes. A francia Riviéra nem annyira szép, mint hangoztatják, de ha egy elegáns luxusszállóból nézed, ez is másképp látszik. Az olasz tengerpartot sokan sivárnak és drágának tartják (én is). Lehet benne valami, ha az olasz turisták elárasztják a jobb és kevésbé jó horvát partokat. A görög tengerpartot szigetei nélkül ismerni annyi, mint vakon áradozni Mona Lisáról. Varázslatos szigetei vannak és mind más, sokszor még az öblei is. Még találni kevésbé érintetteket, ha nem a diszkó a fő célod, meg fogod érteni, miért jók azok. Montenegrónak már nemcsak tengerpartjai vannak, hanem egyre jobb tópartjai is. De azokban kevéssé vagyok járatos. A horvát tengerpartot hagytam utoljára érzelmi okokból is. Csak annak szép, aki szereti a változatosságot partban, természetben, településben, emberekben. De annak nagyon. Itt is a szigetek viszik el a pálmát. Egyet külön is megemlítek, Losinjon mindent megtalálsz, mi szem szájnak ingere, és persze a partja lenyűgöző. Van luxus és puritán, van erdő és vakító szikla, meg amit találsz magadnak.


Most pedig válaszd ki a neked tetszőt.

2012. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Helló!

Leírom hogy hol voltam már és és hogy melyik milyen sorrenben viszi a pálmát.

Ahol voltam már :Montenegró,Görögország chaldiky fsz,Olaszország ancona,Horvátország rijeka környéke.

Első helyen görögország van mert egyszerűen gyönyörű csendes nyugodt tengerpartjai vannak de viszont viiélőlényekkel nincsen tele,ja és a víz kristály tiszta.Második helyen horvát tenger van mindenütt krisztálytiszta víz viszont sziklás mint állat és tele van élőlényekkel.Ezután Montenegró következik,ott ahol fürdeni tudsz azok csak strandok,néhol nagyon szép a vizük néhol piszkosabb és szemét is akad benne az öblös részek közepén általában de viszont montenegróban szép hegyek vannak érdemes egyszer kimenni.Olaszország tengerpartügyileg sóderos tele van túristákkal mindenütt nincs sehol kihasználatlan hely, a víz annyira nem tiszta mint görögben vagy horvátban.Viszon az olaszokhoz érdemes kimenni a mert egy egész más világ,más kultúrával ,érdemes körbenézni,az egésznek feelingje van :)

sZILICIÁN VANNAK MAFFIÓZÓK? :)

2012. aug. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a felsoroltak közül Bibionéban, Horvátországban és Görögországban jártam. Legnagyobb kedvenc Görögország, akárhol járunk mindig az az etalon és még mindig első helyen áll, második Horvátország, ott szép tiszta a víz, bár a legtöbb helyen kavicsos, Bibione meg homokos, ami jól felkavarodik a sok fürdőzőtől, szóval az nem annyira tetszett.
2012. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

azért kavarodik fel a víz mert több kilométeres a strand...

Amúgy nekem Bibione tetszett a legjobban

2012. aug. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:) En meg csak Bibioneban jartam,de az nagyon szep,a viz is tiszta,csak annyi hogy felkavarodik a homok.. Es lassan is melyul:) Amugy en inkabb az olyan tengerpartokat kedvelem,ahol kristalytiszta a viz.*-*
2012. aug. 21. 12:50
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Én a román tengerpartot választanám. Onnan is Eforiát, Constantát vagy Mamaiát. Rengeteg szórakozási lehetőség. Olcsó apartmanok, drága 5 csillagos szállodák, homokos tengerpart, jó utak, jó megközelíthetőség, és a városok is szépek, gazdagok. Szerintem Constanta gyönyörű város, és a tengerpartja, strandja is szép. :) Mamaián meg van egy nagyon jó aquapark meg egy csúszdapark. És olcsó. Megéri elmenni. Én Romániát ajánlom. Rengeteget fejlődött ez az ország, minket is lehagyott.
2012. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!