Kezdőoldal » Utazás » Európa » Régi álmom, hogy eljussak...

Régi álmom, hogy eljussak Párizsba, de sokan mondják, hogy nem olyan jó hely és nem éri meg. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2012. aug. 28. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Én voltam iskolával. Az az igazság, hogy nekem az egész egy nagy csalódás volt. Főleg ha az ember nem tud franciául. Dumálhatunk nekik bármilyen nyelven nem fogják érteni. Az egyik srácot nem akarták a boltban kiszolgálni mert angolul próbált beszélni. /ő se beszél franciául/ A város se tetszett úgy különösebben, mert mindenütt csak azt a zsúfoltságot éreztem.

De pl:. egy barátom most kinn dolgozik félévig / neki egy álma vált ezzel valóra/ és élvezi...

2012. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Én kint éltem Párizsban.

Ha turistaként akarsz kimenni,akkor érdemes egyszer eljutni oda is,hogy lásd a saját szemeddel Párizst. Tény hogy turisztikailag megvan a maga varázsa,de ennyi.

Drága,zsúfolt,koszos, büdös város. De jó az a tudat,hogy X év múlva elmondhatod,voltál Párizsban. A saját szemeddel láttad az Eiffel tornyot. De lakni?? Nem a legjobb megoldás. Tényleg hátrány ha nem tud valaki franciául( én képtelen voltam megtanulni pár szavakon kívül pedig majdnem 1 évet éltem kint) Nem szeretik az angol nyelvet,ás ahogy előttem írták,van ahol ki sem szolgálnak ha angolul kommunikálsz. Nekem annyiban volt szerencsém,hogy volt francia kollégám aki mindig segített.


Szóval én azt tanácsolom,hogy turistaként menj és élvezd Párizst,de ne várj tőle csak csodákat.

(Budapest messze szebb város mint Párizs és London együttvéve.)

2012. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 SzilKa ***** válasza:

Párizsnak van egy hangulata, amire vagy fogékony vagy és nagyon bejön majd, vagy nem érint meg és akkor csalódsz.


Nekem nagyon tetszett, bár Franciaország déli részét (Nizza, Marseille) még jobban szeretem.

2012. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

én voltam Párizsban még gimis koromban... egy álmom vált valóra, és azóta is szerelmes vagyok Párizsba... :)


Egyszerűen rettentően szeretem, szerintem gyönyörű, és a mai napig nem tudom felfogni, hogy ott voltam...és láttam a két szemmel mondjuk a Eiffel-tornyot! :) Hihetetlen!


Már nagyon rég fogva tart a vágy, hogy mindenképp még az életben egyszer vissza kell mennem.


Úgy tervezem, hogy ha a leendő férjem is benne lesz, ott lesz a nászút...:D

2012. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszer érdemes elmenni, de valóban vannak sokkal jobb helyek Európában.
2012. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Húúú, én kicsit több,mint 2 éve voltam kint, sajnos csak 4 napot. Beleszerettem! Azóta is azt mondom, hogy még szeretnék egyszer eljutni oda. Hozzá tartozik, hogy pl az Eiffel-tornyot éjjeli világítással láttam meg először, és teljesen lenyűgözött! viszont nappal nem olyan érdekes látvány. Tény, hogy nem túl kedvesek a franciák a hozzájunk nem angolul szólókkal, de különösebb negatív tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban. Mi kint abba a 4 napba megpróbáltunk sok mindent belesűríteni, és nagyon-nagyon élveztem! Ha vágysz rá, mint turista, és szépen előtte "felkészülsz", hogy miket szeretnél megnézni, nem hinném, hogy csalódni fogsz.
2012. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én három hetet voltam kinn, decemberben, nagy álmom volt, h egyszer eljussak oda és imádtam. Mindent!!!! Szerintem gyönyörű hely és el kell oda mindenkinek jutnia. Lehet élni nem élnék ott, de szeretnék még minél többször eljutni oda.

Az Eiffel tornyot élőben látni, az e legjobb....de engem a város egész hangulata megfogott

2012. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"(Budapest messze szebb város mint Párizs és London együttvéve.)"

Te is még csak képeken láttad budapestet! :D

Maga London szebb mint budapest,nem kell hozzá még egy Párizst is odadobni.Nekem London jobban tetszik,de Párizs sem rossz,csak szerintem Londonban több érdekesebb dolog van (meg ott meg tudok szólalni :D )

2012. aug. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!