Kezdőoldal » Utazás » Európa » Repülőre a kézipoggyász mellé...

Repülőre a kézipoggyász mellé egy pl. övtáskát/válltáskát lehet vinni?

Figyelt kérdés

Amiben pl. az útlevelem, az irataim, a mobilom, az mp3 lejátszóm, az aszthma gyógyszereim és a pénztárcám van kéznél.


Továbbá laptopot és töltőket felengednek kézi poggyászban?


2012. okt. 28. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam mindig volt egy nagyobb övtáska, bár a felsőm eltakarta, így nem látták beszálláskor.

Laptopot is felvihetsz, de vagy be kell férjen a kézipoggyászodba, vagy külön csomagnak számít amiért fizetni kell.

2012. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fapadosoknál csak egy darab kézipoggyász lehet, semmi más! Sem kistáska, sem fényképezőgép táska, sem semmi! Normál légitársaságoknál ellenben lehet nálad egy kistáska vagy hasonló.
2012. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

1. vagyok, a 2-ra ne hallgass!


Én is mindig fapadossal utaztam (Ryanair, Wizzair), mindig volt nálam a hátizsákomon kívül övtáska.

Átvilágításkor betettem a hátizsákomba, majd a derekamra visszacsatoltam.

Ha beszálláskor a felsőd alatt van, vagy felette, de a kabátod összezárod, vagyis, ha nem látszik, akkor senki nem is fog szólni.

A repülőn pedig már nem rejtegettem, sosem szólt senki, pedig legalább 20-szor repültem már így az elmúlt években.

2012. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak van igaza!

Az, hogy Te eltakartad és nem vették észre az egy dolog, attól még hivatalosan csak 1 db kézipoggyász lehet.

2012. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De akkor azt lehet, hogy felviszem a kézipoggyászban és kiveszem a repülőn. Azt akkor már senki nem kéri számon?
2012. okt. 28. 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze,a repülőn,már senki nem foglalkozik ezzel,nem is a feladatuk.

Én azt tanácsolnám,hogy lehetőleg hagyj helyet neki a kézipoggyászban.Reptéri munkatársakon is múlik mennyire nézik be a csomagokat,az elmondható,hogy a Wizz/Ryanairnél nézik a kézipoggyászok számát és méretét.Ha elrejted egy pulcsival lehet nem tűnik fel senkinek,de ha mégis,legyen hely a kézipoggyászodban,ahova be tudod rakni,így gond nem lehet.

Laptop és töltő is lehet a kéziben,sőt nem is ajánlom,hogy a feladandóba rakd.

2012. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, a második válaszoló írta jól! Ha fapados akkor egyetlen kézi poggyászod lehet és pont. Az, hogy ezt ki lehet játszani egy dolog. De a szabályt azért jobb tudni, mielőtt megszegni próbálod. Mert ha nem jön össze, akkor ne a kapunál veszekedj a beszállítást végző munkatárssal, hanem tudd, hogy tilosban jársz.
2012. okt. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!