Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes ilyen időszakban...

Mit érdemes ilyen időszakban maglátogatni Madridban, illetve annak közelében? Hogy juthatok el Madridból vonattal vagy busszal pl. Toledóba, s mennyibe kerülhet a menetjegy?

Figyelt kérdés
Madrid

2012. nov. 8. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy mit érdemes megnézni az ízlés és pénztárca kérdése. Nagyon sok látnivaló akad. Egy kis segítség:

[link]


Toledóba való eljutáshoz szerintem a vonat a legkézenfekvőbb. Szinte óránként megy. A jegyár egy útra 12 €. A menetidő kb. fél óra.

2012. nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, mi már közel 3 éve voltunk, de talán tudok segíteni.

Amit szerintem érdemes: Királyi Palota, Almudena székesegyház, Prado (este 6 után ingyenes volt - lehet, most is, neten nézd meg), Teleferico (kabinos libegő), Bernabeu stadion, Atletico stadionja (mi ott meccset néztünk), séta a Retiro parkban, belvárosban. Mi Aranjuezbe (kastély és parkok - kb 1 óra hévvel) mentünk el, és másnap meg az El Escorialt (kb 1 óra busszal) néztünk meg.

Még érdekes lehet a Thyssen-Bornemissza Múzeum és a Centro de la Reina Sofia.

Mi a 2 híres kolostort is megnéztük Madridban, de ezeket ki lehet hagyni, mert csak vezetéssel látogatható, az meg spanyolul van.

Amúgy amikor mi voltunk esett a hó, és hidegebb volt ott, mint itthon.

2012. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 NagyOrsi válasza:

Helló!


Én 1 éve voltam Madridban, februárban. Akkor még ott is hideg volt (-5 és 5 fok között volt), de még így is nagyon sok mindent meg lehetett nézni! Amit nagyon tudok ajánlani az a Bornemissza-Thyssen Múzeum, a parkok, a vonatállomás (!), gyönyörű pálmaház van az épületben... Az egész város nagyon hangulatos, tehát ha már csak sétálgatsz, az is jó... És nem utolsó sorban a szállást, ahol voltunk, mert szuper hangulatos volt, nem olyan drágán... [link]

2012. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!