Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svédországba mennék "nyaralni"...

Svédországba mennék "nyaralni". Javaslat, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Kb. egy hétről lenne szó tavasszal. Vagy egyedül vagy a barátnőmmel mennék rokonokhoz Stockholmba. Már többször is voltam Svédországban, de egyszer sem néztük meg rendesen az országot. Így most - szigorúan - ezen okokból mennék. Csakhogy... Merre érdemes menni? Milyen nevezetességek vannak Stockholm közelében? Mennyibe kerülne ez nekem? Milyenek a svéd emberek? 15/L

2013. jan. 1. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nyaraltam ott többször is. Szerintem északra érdemes felmenni vonattal. Akár egész Lappföldig. Stockholmból este indul a vonat és másnap reggel már az északi sarkkörön túl ébredsz fel. A svéd emberek rendesek szerintem.
2013. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha van elég pénzed ott utazgatni, mert ugye iszonyat drága a közlekedés, akkor mehetsz dél felé, Malmöbe vagy a környékre. Szép hely szintén, van egy pár látnivaló és ha még mindig van időd és pénzed, onnan kb 34 perc vonattal Koppenhága. Nagyon érdemes oda is átnézni, ha van rá lehetőséged. A pályaudvar elég központi helyen van. Rögtön vele szemben van a Tivoli nevű vidámpark :)

Vannak nem drága pár órás hajókázós városnézések is, érdemes szerintem egy-két napot erre szánni :)

2013. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Stockholmból egész olcsón át lehet hajózni Turku-ba vagy Helsinkibe. Ha nem kérsz kabint, csak fedélzeti jegyet, akkor tényleg nagyon olcsó és hatalmas tengerjáró hajók közlekednek arra. Már a hajóút is egy élmény.
2013. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A vonatárak annyira nem vészesek. Menjetek Göteborgba, ha még nem voltatok, nézzétek meg. Nézzétek meg Malmőt, vagy felmehettek északabbra is, vagy át Helsinkibe.

A svédek kedvesek, de nehezen barátkozósak. Szinte mindenki, a 6évestől a 80 évesig beszél angolul, ha nem tudsz svédül ,az nagyon jó. A kaja, meg minden elég drága.

Ha tavasszal mész, az pont jó, Stocholmban van a Kungsträdgården park, ahol április körül virágzanak a cseresznyefák. Nagyon-nagyon szép, rózsaszín fák állják körbe a járdaszigetet, ha virágzik, mindenképpen nézzétek meg!

2013. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hat nem egy szerencses uti cel.

a svedek unalmasak,a valaszokban is KI utazasokat latok,

daniaba,finnekhez...

2014. nov. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!