Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizson belüli utazás árai?

Párizson belüli utazás árai?

Figyelt kérdés

1.Párizs BEAUVAIS-ba fog érkezni a repülőgépem.

Onnan csak busz van Párizsba vagy vonat is?

Hallottam, hogy a busz 15 euró. Az drága, de mindenki le akar beszélni a stoppolásról, ezért gondoltam, hogy hátha vonat esetleg.... ?

2.A Párizson belüli tömegközlekedés mennyibe fáj?

3.Van pl. hétvégi/2-3napos jegy?

4.Mennyi egy sima jegy? Olyan, hogy egy órás, és át lehet vele szállni, vagy csak egy buszra/villamosra érvényes?

5.Egy féle van az összes tömegközlekedési eszközre?


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2013. jan. 14. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Csak busszal vagy taxival tudsz bejutni a városba. 89-km-re van a reptér Párizs belvárosába, ismerve a francia árakat, ez a 15 €-s bejutási ár nagyon is baráti. A stoppolást felejtsd el, semmiképp sem javasolt, ha ennyire nincs pénzed, ne utazz!


"A Párizsba jutás egyetlen módja onnan a busztranszfer amelynek díja 15 Euró" "Az út 1 óra 15 percet vesz igénybe, a busz a Boulevard Pershingre érkezik, ahol az 1-es metró Porte Maillot megállója van. Itt metróra szállva lehet továbbutazni a belváros felé. A busz menetrendje az érkező repülőgépekhez van igazítva. Jegyet a belváros felé egy, a repülőtér épületén kívüli árusítóhelyen, míg a belvárostól a repülőtér fele a buszon lehet venni."


2. Párizsban a legjobb, és legérdekesebb közlekedési forma a gyaloglás. Ekkor tudjuk magunkba szívni Párizs semmihez nem hasonlítható légkörét, és láthatjuk, hogyan élnek a helyiek. A városközpontból, a Szajna partjáról a legtöbb látnivaló (Eiffel-torony, Louvre, Notre Dame, Luxembourg-park, Orsay, Diadalív, Champs-Élysées stb.) egyébként is rövidebb, vagy hosszabb (az Eiffel-torony esetében) sétával elérhető. Ha már belefáradtunk a gyaloglásba, vagy a Szajnától kissé távolabb lévő látványosságokat szeretnénk megnézni, a legjobb megoldás a metró.

A párizsi metró, 14 vonalával a város bármely pontjára kényelmes, és gyors eljutást kínál. Nagyon ritkán fordul elő, hogy 1-2 percnél többet kelljen várni a következő vonatra. A metrók hajnali 5:20 és éjjel 1:20 között közlekednek. Ezután éjszakai járatok vehetők igénybe.

A RER általában külvárosokba közlekedik, és a párizsi repülőtekről ezzel lehet bejutni a városba. Az 1-es zónán, azaz Párizs határain kívül nem érvényes rá a T+ jegy, külön jegyet kell venni, ára a távolság függvényében változik. A sűrű metróhálózat által esetleg nem érintett helyek busszal érhetők el.


3. 4. 5. Tömegközlekedési jegytípusok Párizsban

T+ jegy - Vonaljegy

2012-es árakon egy T+ jegy 1,70 Euróba kerül. Ez érvényes a teljes párizsi metróhálózatra, a RER-re, Párizs határain, azaz az 1-es zónán belül, buszokra, és villamosokra.

A T+ jegy 90 perces érvényességi idején belül korlátlan számú átszállás tehető a metrón, és (Párizs határain belül) a RER-en belül, és (amely állomásoknál van rá lehetőség), vissza is lehet fordulni, ha valaki véletlenül rossz irányba tartó metróra szállt fel. Metróról RER-re, ill. RER-ről metróra is át lehet szállni csupán egy jegy érvényesítésével. Az átszállási lehetőség a felszíni közlekedésnél is fennáll: egy T+ jegy másfél óráig érvényes, amely időköz alatt annyiszor lehet átszállni, amennyiszer szükséges buszról egy másik buszra, villamosról buszra, vagy buszról villamosra. T+ jegy éjszakai járatokra is érvényes, azonban éjszaka már átszállási lehetőség nélkül. Azonban vigyázat! Buszvezetőnél vásárolt jeggyel már nem lehet átszállni, illetve buszról metróra, vagy RER-re, vagy metróról buszra történő átszállás sem lehetséges 1 T+ jeggyel! Mobilis - Napijegy

A Mobilis, azaz a napijegy a Paris Visitéhez hasonlóan minden tömegközlekedési eszközre érvényes az adott zónán belül, és egy nap korlátlan számú utazást lehet vele tenni. Fontos információ hogy a Mobilis nem érvényes a repülőterekre/repülőterekről való utazásra - RER, Orlyval és Orlybus esetén, az 1-5-ös zónás érvényes azonban a Charles de Gaulle-ról közlekedő 350-es, és 351-es buszra, valamint az Orlyról közlekedő 183-as és 285-ös buszra. A Mobilisra használat előtt fel kell írni a nevet, és a használati nap dátumát. Csak a belvárosban való utazgatáshoz sokszor a legjobb megoldás lehet.

Árak:

1-2-es zóna: 6,40 EUR

1-3-as zóna: 8,55 EUR

1-4-es zóna: 10,55 EUR

1-5-ös zóna: 14,20 EUR

2013. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hű, köszi szépen, ez nagyon bő és információdús válasz volt :)
2013. jan. 14. 13:59
 3/8 A kérdező kommentje:
bár ezt a legutolsó zónás dolgot nem értem :/
2013. jan. 14. 14:01
 4/8 anonim ***** válasza:

"bár ezt a legutolsó zónás dolgot nem értem :/"


Párizs zónákra van osztva, ha csak a belváros érdekel, akkor elég az 1-es-re jegyet/bérletet venni. Ha minden érdekel akkor kell az összes zónára való!

2013. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Metrójegyet ne vegyél túl sokat!!! Mi a múlt hónapban voltunk és 5 jeggyel kb. 50-szer metróztunk négyen! Lehet bliccelni, senkit nem érdekel. Még a pénztárost sem érdekli, nem is figyel! Úgyhogy csak okosan!:)
2013. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Metrójegyet ne vegyél túl sokat!!! Mi a múlt hónapban voltunk és 5 jeggyel kb. 50-szer metróztunk négyen! Lehet bliccelni, senkit nem érdekel. Még a pénztárost sem érdekli, nem is figyel! Úgyhogy csak okosan!:)"


Persze! Bíztasd csak a "magyaros" utazási módokra! Az megy sokaknak! Semmiért nem fizetni, de használni mindent akar! Ezért nem megy az ország semmire, mert nem csak a politikusok lopnak, ott fenn, hanem a kisember lop eleget. Amíg ez lesz az etalon, nem a becsületesség, addig változás sem lesz.

2013. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is sokáig kint éltem és blicceltem sokat és igenis miért ne bliccelne ha a jegyárak igencsak húzósak egyébként nem ő az első aki bliccelne és tényleg senkit sem érdekel.

Sőt ha elmesélek egy történetet a buszon hogy hogy jártam az ellenőrökkel nem hinnétek el,itthon elvittek volna és keményen megbüntettek volna ott nem tették.

Az nem Magyarország ahol köcsög BKV-s ellenőrök vannak!!

Bár jó figyelni rájuk.

Párizsban nem ugy zajlik a metrón az ellenörzés mint itthon.Elbújnak lépcsők mögé pl.Gare du Nord-nál,jól körül kell nézni mielött az un.kapukat átléped egy másik személlyel,mert ők azokat állítják meg ahol két személy egyszerre megy át,amugy nem mennek oda elkérni a jegyedet csak a vonaton.

2013. jan. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hat en ugy vagyok vele, hogy eleg szeggyen ha otthon lopnak csalnak az emberek, de kulfoldon duplan az, mert az orszagra is szegyent hoz, ne gondoljak mar hogy nalunk ilyen alja becstelen emberek elnek.


Amugy nem Parizs van 5 zonara osztva, hanem egesz Ile-de-France, amibol maga Parizs az 1es zona.


Beauvais-rol meg taxit meg veletlenul se, igen draga lenne, mert messze van.

2013. dec. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!