Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba, illetve Horváto...

Olaszországba, illetve Horvátországba 15-16 évesen ki lehet utazni nagykorú nélkül?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok,és 5 barátommal ki szeretnénk menni Olaszba vagy Horvátországra,de szülők nélkül.

Útlevél,személyi,stb. persze van.

Átengednek a határon?

Nem kell netán valamilyen papír,vagy valami más?

Előre is köszönöm!



2013. febr. 22. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak Olaszországba. Horvátba személyi kell, meg valamiféle papír, ha kiskorú vagy, azt pontosan nem tudom. Illetve utánanézve ezt találtam:


A Külügyminisztérium tájékoztatása szerint 2009. március 31-én hatályba lépett a horvát idegenrendészeti törvény módosítása, amelynek értelmében a jövőben a 18 éven aluli magyar állampolgárok horvátországi beutazásához nem szükséges a törvényes képviselő, szülő korábban közjegyző által hitelesített - később egyszerűsített - beleegyező nyilatkozata.


A horvát határrendészeti szervek azonban továbbra is vizsgálni fogják, hogy a kiskorú nem utazik-e a törvényes képviselő akarata ellenére (pl. egyedül a vonaton stb.) Szükség esetén konzultálni fognak a szlovén, a magyar és más szomszédos országbeli kollégáikkal.


A problémák elkerülése érdekében ezért a Külügyminisztérium továbbra is javasolja, hogy a 18 éven aluli kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők hozzájáruló nyilatkozatát. Erről feljebb olvasható bővebb információ.

2013. febr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. febr. 23. 11:31
 3/6 anonim ***** válasza:

A határőrök/rendőrök megkérdezhetik, hogy van-e megfelelő mennyiségű pénz nálatok.


Amúgy nagy eséllyel nem adnak ki kiskorúaknak szállást!

Olaszországban pl. szemrevételezés után döntik el és kizárólag megemelt kaucióval!

Ez ki is van írva az irodákban.


Talán nagyobb az esélyetek sátrat vinni és kempingben megszállni.

Bár ez sem olcsó mulatság ma már!


Amúgy megkérdezhetem, hogy fejenként milyen összeggel kalkuláltatok??

2013. márc. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szállást megoldjuk,abból nem lesz baj! :D

Az öszeg inkább nem publikus ha nem haragszol. (Persze azért nem egy százassal megyünk)

2013. márc. 8. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem probléma. 16,5 évesen én Angliába mentem szülők nélkül
2013. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. márc. 9. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!