Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ciprus török oldalára utazás?...

Ciprus török oldalára utazás? (Magusa stb)

Figyelt kérdés

Ha a repülő Larnakán tesz le, hogyan jutok át Gazimagusára, tehát a török részre? Ha jól tudom, útlevél már nem kell, de a tömegközlekedés milyen?

Ha valaki járt már Észak-Cipruson, tudna írni róla, általában milyen volt, mire kell figyelni stb.



2013. máj. 10. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A buszjárat nem tudom ,átjár-e a határon,de a taxik azok igen,én is azzal voltam ott.Fényképes igazolvány kell a határ átlépéshez,pl:személyi igazolvány,útlevél nem feltétlen.Nálam egyik se volt,nem is engedtek be,vissza kellett mennem érte.Fényképes igazolvány mindig legyen nálad,ha nem csak a tengerparton akarsz ücsörögni.Ha reptéren az útbaigazítást kéred lehetőleg a Famagusta nevet használd,mert a Gazimagusa nevet a megszállók azaz a törökök adták neki,ezt a ciprusiak nem is használják.

Jó hely lenne,ha törökök nem pofátlankodtak volna oda vagy 40 éve,a szellemvárosban azóta megállt az idő,az egykor szép szállodák már romosak,lakhatatlanok,de a strand az szép.Itt arra kell vigyázni,hogy az elkerített részen ne kerülj belülre,mert az katonai terület,(ettől függetlenül sokan bemennek szétnézni,aztán vagy megbüntetik őket vagy nem)Nekem egy fél nap elég volt belőle,valahogy nem volt ott biztonságérzetem,a vendéglők is igénytelenek a görög részhez képest.Ha már valaki elmegy Ciprusra akkor ezt a részét is meg kell nézni,de 1 nap elég rá.

2013. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hú nagyon köszönöm! Ha esetleg még eszedbe jutna bármi erről, légyszi írd meg, de már eddig is nagyon sokat segítettél!
2013. máj. 13. 21:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, esetleg az árakról általában? Főként az élelmiszerek áraira gondolok.
2013. máj. 13. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi szállodában laktunk Agia Napán,vennünk nem kellett semmit,mert all inclusive ellátás volt,de azért séta közben 1-2 árat megfigyeltem.Pl:1l tej=1 eur,Pizza=8-10eur(pizzériában)Ásv víz=1,8 eur/6db,100%-os narancslé 1l=1eur,burgonya 1kg=0,5 eur,Joghurt nagy poharas=1eur.Ettől drágábban is meg lehet venni,de akinek számít az ár az nem a strand melletti éjjel nappaliban vásárol be.A taxi Agia Napa-Famagusta 30 eur oda,ugyan ennyi vissza is.Ha már ott vagy ajánlom visszafelé,ha csak egy rövid időre is ,de mindenképp nézd meg a Nissi Beach strandot,gyönyörű,ilyen sehol nincs máshol Európában

szerintem,még Limassolból is idejárnak a helyiek hétvégén,pedig ott is van strand.A közbiztonság nem olyan,mint nálunk mert itt kiváló.Utcán sétálgatni félmeztelen ,vagy lányoknak bikiniben itt nem illik,póló,vagy valami lepel féle legyen ,itt még létezik az erkölcs,ezért elvárják,hogy tartsuk ezt mi is tiszteletben.Az éjszakai élet Agia Napán hihetetlen pörgős,olyan 23körül indul,de ami ott van az hihetetlen,ezt is látni kell.

Sok helyen megfordultam már ,de nekem Ciprus a legkedvesebb,a tenger a táj,az emberek ....minden.Remélem felejthetetlenre sikeredik az utazásod..sok szerencsét hozzá:)

2013. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mégegyszer!!
2013. máj. 16. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!