Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt valaki, aki Moszkvában...

Van itt valaki, aki Moszkvában dolgozik? Ha igen, hol és mit dolgozol? Hol találtál rá a kinti állásra?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
3 évet éltem Moszkvában. Egy multinacionális cég által kerültem ki. Összességében nem volt rossz, tapasztalatnak jó volt, de huzamosabb ideig, azaz 3 évnél többet nem tudnék ott lakni. Csak a sokkal jobb fizetés és előrelépés vonzott, maga a város nem. Bár 3 év alatt egész jól megtanultam oroszul, ami a későbbiekben a hasznomra is válhat.
2013. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Milyen munkakörben voltál kint? Ha még foglalkozik ez a cég moszkvai kiküldetéssel meg tudnád mondani a nevét vagy az elérhetőségeit?
2013. jún. 27. 10:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem ez nem úgy működik multiknál hogy te jelentkezel egy városba, hanem hogy ha felsővezetőként, vagy vezetőként, esetleg menedzserként dolgozol akkor kiküldhetnek egy bizonyos helyre és akkor családdal együtt menni kell az embernek. Ez lehet Vietnám, vagy akármelyik ország, nem te határozod meg elsősorban. Olyan helyekre szokták küldeni sokszor az embereket amit nem feltétlenül szeretnek de elvállalják a magas fizetés miatt.

Lehet hogy nem mindenhol működik így, azaz lehet hogy van ahol te választod ki hogy hova mész, de nem ez a bevett szokás elsősorban egy nagy cégnél.

Amúgy volt itt egy válaszoló, valamelyik kérdésnél aki kiment Moszkvába McDonald's-ba dolgozni csak azért mert annyira szereti a várost. Munkakereséshez kell orosz tudás, kint egy átlagember nem beszél angolul, tehát orosz nélkül nem boldogulnál. Ha pedig már van egy alap orosz tudásod akkor tudsz keresni állást orosz nyelvű oldalakon.

(Ha kinti egyetemre jelentkezik valaki akkor meg elég az angol tudás ugyanis külföldieket első felkészítő évben oroszul megtanítják)

2013. jún. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!