Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi költőpénzt vigyünk...

Mennyi költőpénzt vigyünk Görögországba 10 napra? Ketten megyünk a párommal (fiatalok vagyunk) Buszos utazással és ellátás nélkül.

Figyelt kérdés
Azért szeretnénk egy-két programon is részt venni, és természetesen enni-inni mindennap :D Egyébként Paraliába megyünk júli 10.én.

2013. júl. 1. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Mi 500 eurót vittünk, ketten a lányommal. (Két éve)

Bizony, nagyon be kellett osztani. Pedig nem dőzsöltünk..

Drágák voltak a fakultatív programok. De nem akartuk kihagyni a hajó utat, a Meteorákat.

Nem kértünk légkondit a szobánkban. (külön felszámolják)

Programoknál nézzetek szét, mert különböző árakon szerveznek. IBUSz utazási irodával voltunk. Ők dupla áron vittek volna, mint a kinti utazási irodák. Sok van, magyarul is tudnak, jól szervezettek.

Ezen sokat spóroltunk, ne dőljetek be, tájékozódjatok előbb.

2013. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
500 euro? Huh.. mi 300-ban gondolkodtunk eddig.. Köszönöm h írtál!
2013. júl. 2. 13:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Paraliaról a Meteorák 25 euró, fejenként. Csak ez 50 euró.

Hajóval érdemes elmenni Skiatos szigetére, gyönyörű! Nem szabad kihagyni. Megint 50. Kalózhajós kirándulásra nem mentünk, akik voltak, megbánták..

Athént szintén kihagytuk, hosszú volt az út, és ezt másnapra szervezték volna. Nem tudom mennyiért.

Görög estre olyan drága lett volna a beugró, kihagytuk.

De erre a ketőre feltétlenül menjetek! 350 eurót vittünk.

Ismerősöm közölte, kevés lesz, kölcsön adott még 150 eurót, vésztartalékra. Szükség volt rá. Pedig nem ültünk elegáns vendéglőben, és nem volt semmi extra. Sok, tudom.

Jó utat!

2013. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Szia mi 2 éve voltunk Thassoson nem olcsó hely mi 500eurót vittünk és rengeteg kaját konzerveket leveseket alapanyagokat de 200eurót haza hoztunk pedig fakultatív kiránduláson is voltunk csak nem azokkal akikkel mentünk hanem találtam olcsóbbat :) Parália sokkal olcsóbb vásárlás szempontjából tudom mert haza felé megálltunk ott 2 órára viszont nekem nem tetszett mert csúnya a tengerpartja de jók a kirándulási lehetőségek én Athént sem hagynám ki ha már ott lennék.Nekünk 300-elég volt de nem dőzsöltünk nem koktéloztunk meg semmi extra csak amit itthon is megengednék magamnak egyszer vacsiztunk is egy drágább helyen mert páromnak szülinapja volt pont.Vettünk sok ajándékot is magunknak meg az itthoniaknak is, a cigit meg a kávét is itthonról vittük.
2013. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat 100 euro biztosan kell 2 programra 2 fore.Ha nem akartok konzerveken elni,akkor a gyros es souvlaki olcso kaja etteremben is,kb 2-2,5 euro a gyros, 1-1,5 a souvlaki,mondjuk 10 euro egy etkezes uditovel.Ha rendesen akartok enni, akkor min 30-40 eurot szamoljatok etkezesre alkalmankent etteremben.

Kave alt 2,5-3 euronal kezdodik helytol fuggoen,sor 2,5-4 euro,az alkoholos italok pedig 5 euronal kezdodnek atlagban.

Ha tudtok fozni,akkor rendes helyi supermarketben vasaroljatok,ne turista boltokban,mert ott minden a ketszerese.Rendes boltok: Marinopoulos(Carrefour) Beropoulos( Spar),Basilopoulos,Lidl.

2013. júl. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Skiathosra mindenképpen szeretnénk majd befizetni a tbötti majd meglátjuk. Olyan hihetetlen h ilyen sok pénzt el kell vinni :( Abból indulok ki h nem rég voltam Londonban 5napra és az elvileg drága hely de 50 000Ftnyi fontból kb dőzsöltem és még maradt is pénzem.. Görögország pedig olcsó helynek számít... Nem tudom, 350 euro körül viszünk szerintem. Egy két napig várunk megnézzük hogyan jövünk ki, aztán majd úgy válogatjuk a programokat :) Remélem kijövünk majd.
2013. júl. 4. 21:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég 350 euró,mi nemrég értünk haza Görögországból,500 eurót vittünk de 5 személynek :) elég volt mindenre,nem szorongtunk így sem,csak jól kell beosztani.
2013. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi voltunk 2 éve a kalózhajós kiránduláson és nem bántuk meg, a legtutibb progi volt és az speciel nem is drága. Mondjuk mi még le is alkudtuk az árat mert épp nem volt nálunk annyi pénz, sőt elvileg hely sem lett volna a hajón, de rugalmasnak bizonyultak, jó fejek voltak.:D

Persze voltunk mi is a Meteóráknál és Skiathoson, ezeket tényleg nem szabad kihagyni.

Viszont tényleg igaz hogy hatalmas különbségek vannak az árakban a különböző utazási irodáknál, de a nyújtott szolgáltatásban nem igazán. A legnagyobb "hátrány" hogy sok helyen nincs magyar nyelvű idegen vezetés és a szervezés nem mindig van a csúcson, de ezek nem akkora problémák. 500 eurót költöttünk nagyjából mi is a párommal, és ezt úgy hogy spóroltunk, főleg a kaján.

2013. júl. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!