Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi idő alatt lehet megszok...

Mennyi idő alatt lehet megszokni a horvát tengerparton a párás levegőt, és hogy nagyon meleg van kint?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lehetséges egy nyaralás ideje alatt hozzászokni?
2013. júl. 24. 14:51
 1/9 anonim válasza:
Nekem nem tűnt fel, hogy annyira párás lenne a levegő, úgyhogy biztos meg lehet szokni. Sokat kell a tengerben lenni, úgy nincs olyan meleg. Hozzá fogsz szokni, sőt biztosan nagyon jól érezed majd ott magad, ha nyaralni mész.
2013. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Képtelenség. Ott akár 40-45 fok is lehet az átlag, amikor én voltam ott szenvedtem éjszaka is 28-30 fok körül volt a hőmérséklet, csak a tengerbe nyakig érő vízbe vizes kalappal a fejemen tudtam kibírni. Éjszaka amikor a barátnőmmel aludtunk, összes ablak ajtó nyitva hogy legyen kereszthuzat, plusz 2 ventilátor üzemelt de még úgy is borzalmas volt.

Családunknak van kint nyaralója, többnyire a rokonoké de mindenkinek van tulajdonrésze szinte. Mi is ott voltunk. 1 hetet kettesben 1 hetet a szüleimmel voltunk kint. A 2 hét alatt egyszer volt egy kisebb vihar egy kisebb lehűléssel akkor úgy ahogy jól aludtunk de kibírhatatlan volt. Nappal 10-16 óra között a teraszra nem bírtunk kimenni akkora hő volt kint, mii akkor punnyadtunk a házba meg DVD-ztünk mert akkor vittem egy valag filmet és este naplementekor mentünk fürödni a tengerbe. A városi élet meg csak este kezdődött addig minden elhagyatott volt még egy rohadt étterembe sem tudtunk lemenni. Autóm az totál felforrósodott, kénytelen voltam lehúzni az összes ablakot hogy mozogjon a levegő benne, szerencsére zárt telken voltunk nem akarták elvinni meg semmi.

Akkor a szomszéd házban németek nyaraltak ott, de nagyon kedvesek voltak mert meg engedték hogy átálljak a telkükre hogy az autóm a tetőjük alatt lehessen, igaz nem beszéltem németül de angolul nagy nehezen megértettük egymást és kulcsot is adtak hogy ha elmennénk és nem lennének ott akkor se legyen gondunk belőle. Tényleg semmi baj nem volt. Meg sokan kedvesek voltak. A levegő tényleg olyan forró párás volt egyes helyeken hogy nem lehetett kibírni 10 percnél tovább kint.

2013. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Második vagyok:

Még annyit hogy első 1-2 napon még lehet fog fájni a fejetek ugye levegő változás miatt, meg ugye a tengeri levegő másabb amit igazából nem fogtok érezni de előfordulhat egy kisebb rosszul lét és egy fejfájás szóval erre készüljetek fel. De ez igazából arra vonatkozik aki front érzékeny vagy még sosem volt tengerpart közelében.

2013. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha ennyire félsz a nagy melegtől mért mész tengerpartra? Nekem semmi bajom nem volt, mondjuk én eleve bírom a meleget 37-38 fokba is simán el vagyok. A vízparton eleve könnyebb elviselni a meleget. Egyébként meg nincs sokkal melegebb, mint itt, extrém meleg előfordul ugyan, de ott is a 33-34 fok a jellemző, igaz jóval huzamosabb ideig.
2013. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi hülyeséget már régen olvastam, amit itt az agyhalott ketteske írt össze!!!


Amúgy a hétvégére itthon is 40 fok körül lesz.

A panelben meg 50!!


Akkor melyik a jobb? A panelben, vagy a tengerben??

2013. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly augusztus végén Splitben voltam. Minden nap kb. 38 fok volt, de lényegesen kevesebb volt a hőérzetem. Este a tenger illatát lehetet érezni a városban, ami különösen tetszett.
2013. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4-es. Egyáltalán nem félek a melegtől, már meg sem lehet kérdezni?? Amúgy meg a szüleimmel megyek, szóval nem nagyon van választásom, de ha lenne akkor is azt mondanám, hogy megyek, ez tök egyértelmű. Egyszerűen kíváncsi voltam.

A többieknek azért köszi :)

2013. júl. 25. 12:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tengerparton nem érződik annyira a meleg, más a klima, fúj a szél is. Azonnal megszokható. JÓ utat!
2013. júl. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Időjárásfüggő a párás idő. Ilyen idő van Magyarországon is! Igazi pára trópusi országokban van, nem pedig Letenyétől 250 km-re. Így van, ahogy előttem írták, egy magyar panelben jobb a 40 fok vagy a tenger mellett, ahol jár egy kis nyári szél (mistral) és a víz/ben/mellett is hűsít?
2013. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!